تبلیغات
کنکور ارشد روانشناسی - مصاحبه با رتبه 14 روانشناسی بالینی
 
کنکور ارشد روانشناسی
هر آنچه برای قبولی در کنکور ارشد روانشناسی نیاز دارید
درباره وبلاگ


دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی دانشگاه شهیدبهشتی

رتبه 2 روانشناسی در کنکور دکتری

رتبه 7 روانشناسی عمومی و
23 روانشناسی بالینی
در کنکور کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه تهران

کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف

یک سال سابقه مشاوره تخصصی دپارتمان روانشناسی
در موسسه ماهان

6 سال مشاوره کنکور ارشد روانشناسی""لطفا نظرات خود را به صورت خصوصی ارسال نکنید!""

لطفا سوالات خود را در پست مرتبط درج کنید


تلگرام منشی: خانوم ندا راستگو : nr789@

حتما در کانال تلگرام عضو شوید
https://telegram.me/ravanshenasi_hajirasouliha

مدیر وبلاگ : زینب حاجی رسولیها
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


ممنونم از پریسا دوست و هم دانشگاهی عزیزم که خالصانه هر چه که بود در اختیارمون گذاشت...

 

سلام به همه خوانندگان این وبلاگ،

من پریسا گلستانی هستم،رتبه 14 روانشناسی بالینی و 11 روانشناسی عمومی در کنکور 94.

رشته کارشناسی ام شیمی بوده در دانشگاه صنعتی شریف.تا قبل از اینکه روی بیارم به علوم انسانی و عاشق جامعه شناسی و روانشناسی بشم درسم بد نبود و معدلم حدود 16 بود اما از حدود سال سوم دیگه علاقه آنچنانی به رشته ام نداشتم و نهایتا با معدل 13.77 درسم رو تمام کردم.....


 

کنکور سال گذشته(93) اولین کنکوری بود که به طور جدی دادم اما به دلیل دست کم گرفتن درسها و بیش از حد حساب کردن روی توانایی ها خودم نتونستم رتبه رضایت بخشی برای خودم کسب کنم.از آبان شروع کردم به خوندن کتابهایی که تا به حال نخونده بودم و نهایتا رتبه ام شد 500 بالینی و 300 عمومی.

تصمیم گرفتم یکبار دیگه بخونم اما این بار جدی تر و واقع بینانه تر و از حدود نیمه های شهریور شروع کردم به درس خوندن برای کنکور امسال و اوایل بیشتر از روزی 2،3 ساعت درس نمیخوندم اما از اوایل مهر به روزی 4 تا 6 ساعت رسیده بودم و از اوایل دی هم روزی 6 تا 8 درس میخوندم.

به این دلیل که خیلی توانایی یادگیری از معلم و کلاس رو ندارم و حتی برای کنکور کارشناسی،سال پیش دانشگاهی مدرسه هم نمیرفتم از هیچ کلاس خاصی استفاده نکردم اما به نظرم اگر توانایی یادگیری بر سر کلاس و از زبان کس دیگه ای رو دارید و مخصوصا اگر تغییر رشته ای هستید کلاس بالینی میتونه مفید باشه براتون و کلا هم فکر میکنم که اگه زمان زیادی ازتون نمیگره توی درسهایی که احساس ضعف میکنید میتونید کلاسها رو شرکت کنید اما این موضوع نباید باعث بشه که شما متکی به کلاس بشید چون خوندن خودتون از هر کار دیگه ای مهمتره.

سال گذشته همه آزمونهای ماهان رو شرکت کردم اما خیلی راضی نبودم و به نظرم سطح سوالات اصلا با کنکور قابل مقایسه نبود.امسال هم فقط سه تا ازمون آخر مدرسان رو دادم که البته اگر برمیگشتم همه رو شرکت میکردم چون آزمون به درس خوندن شما جهت و برنامه میده و من از سوالات مدرسان راضی بودم.توی هر سه تا آزمون هم رتبه ام بین 50 تا 60 شد که این خودش باعث استرس من و بالا رفتن ساعت درس خوندنم توی یه ماه اخر شده بود.

برای درس خوندن هم خلاصه برداری میکردم به دودلیل:اول اینکه کلا از بچگی هر وقت چیزی رو نفهمیدم سعی کردم با زبون خودم و با دسته بندی ها و طبقه بندی های خودم بنویسمش و مشکلم رو باهاش حل کنم و دوم اینکه من هیچ وقت تو زندگی این حجم از مطالب رو حفظ نکرده بودم و بعد از یه مدت به این نتیجه رسیدم که تنها راه حفظ کردنشون برای من مروره و برای مرور هم به خلاصه ها احتیاج داشتم.تنها مشکل خلاصه نویسی وقت گیر بودنشه،بنابراین در صورتی که وقتش رو دارید و البته مهارت خلاصه نویسی بهتون توصیه میکنمش در غیر این صورت به نظرم مفیدتره که از خلاصه های دیگران مثلا خلاصه های خانم حاجی رسولیها استفاده کنید فقط نکته اش اینه که با چه مدل خلاصه ای راحت ترید و همون رو انتخاب کنید.

در مورد ترتیب خوندن کتابها هم باز سیستم هر کس منحصر به خودشه و شما باید بدونید که خودتون چطوری راحت ترید اما من چون خسته میشدم از اینکه یه کتاب رو دست بگیرم و تا آخر بخونم بعد برم سراغ کتاب بعدی طوری برنامه ریزی کرده بودم که روزی سه تا درس رو بخونم،مثلا یک یا دو هفته (بسته به جحم کتابها) بالینی و رشد و مرضی می خوندم و هفته بعد امار و علم و نفس و فیزیولوژیک میخوندم اما این سیستم هم نزدیک های کنکور به هم ریخت و یه ماه آخر هرچی رو حس میکردم لازمه و توش ضعف دارم بیشتر میخوندم یعنی مثلا یه روز فقط بالینی میخوندم.

زبان:من زبانم بد نبود چون از نوجوانی کلاس زبان می رفتم منتها چون دقیقا قبل از بار اولی که کنکور بدم برای دوسال یه زبان دیگه رو خونده بودم انگلیسی فراموشم شده بود و پارسال 50 درصد زدم اما امسال بین دوتا کنکورم تا یه ماه مونده به کنکور کلاس زبان میرفتم و در کنارش از هیچ کلمه ای توی منابعی که میخوندم نمیگذشتم و هر کدوم رو بلد نبودم یادداشت میکردم و مدام مرورشون میکردم. کتاب زبان مدرسان رو هم نصفه نیمه خونده بودم و نهایتا امسال زبانم رو 72 درصد زدم.

بالینی:پارسال برای بالینی فیرس رو خونده بودم و خلاصه کرده بودم به همین دلیل امسال دیگه رو کتاب خیلی تاکید نکردم و از خلاصه های خودم و خانم حاجی رسولی ها و یکی دوتا جزوه دیگه که داشتم فیرس رو خوندم.غیر از اون 12 فصل اول نظریه های روان درمانی پروچسکا،بالینی مدرسان،بالینی پوران رو هم خوندم.

اما کتابی که بیشتر از همه به من کمک کرد در روشن شدن خیلی از موضوعات کتاب بالینی سنجش تکمیلی نوشته پورشریفی بود که به شدت توصیه اش میکنم.

بالینی رو 66 درصد زدم.

مرضی:پارسال برای مرضی فقط هالجین و پوران رو خونده بودم که به نظرم هیچ کدومشون انچنان مفید نبودند.امسال: آسیب شناسی روانی براساس DSM5 گنجی رو خوندم(به نظرم مهمترین منبعه و خیلی خوب باید خونده بشه)،مرضی مدرسان،خلاصه سلیگمن و کاپلان و پی دی اف تغییرات DSM که لینکش رو از همین وبلاگ برداشته بودم.

کودکان استثنایی:پارسال برای استثنایی فقط میلانی فر رو خونده بودم.امسال هم دوباره میلانی فر رو خوندم به علاوه استثنایی مدرسان(البته ناکامل) و همینطور خلاصه های سیف نراقی و هالاهان و کافمن.

مرضی و کودکان استثنایی رو 60 درصد زدم.

رشد:پارسال برای رشد فقط کتابهای مدرسان و پوران  رو خونده بودم و با همون 61 درصد زدم.امسال برای رشد کرین ،ژنتیک منصور و دوباره مدرسان و پوران رو خوندم اما به دلیل اینکه امسال رشد متفاوت با سالهای پیش بود و منم انتظارم از خودم توی رشد خیلی زیاد بود اشتباهات زیادی در جوابها داشتم و همین باعث پایین اومدن درصدم شد.

رشد رو 53 درصد زدم.

آمار و روش تحقیق:پارسال برای آمار و روش تحقیق فقط کتابهای پوران رو خونده بودم و 68 درصد زدم.امسال دیگه کتاب امار پوران رو نخوندم و به جاش مدرسان رو خوندم و برای روش تحقیق مدرسان،دلاور و چون روش تحقیق پوران خیلی خوب بود دوباره و حتی سه باره پوران رو خوندم برای روش تحقیق، اما اینجا هم همون اتفاق رشد افتاد و من آمارم رو کمتر از پارسال زدم.

آمار و روش تحقیق رو 60 درصد زدم.

علم النفس: هم پارسال و هم امسال علم النفس مدرسان رو خوندم و بسیار هم راضی بودم.امسال علاوه بر مدرسان کتابهای احدی-بنی جمالی،روانشناسی شخصیت احمدی و علم النفس کجباف رو هم خوندم.(این منابع به نظرم کافی و حتی زیاد هم هست برای این درس اما من چون از اول با این درس ارتباط برقرار نکردم نتونستم بیشتر بزنم تو کنکور)

علم النفس رو 56 درصد زدم.

فیزولوژیک و انگیزش:کتابهای خداپناهی + کتاب پوران پژوهش تالیف پیری(کتاب پیری مخصوصا برای تغییر رشته ای های زیست نخونده واجبه و  کلا نکته این درس مرور مداومه چون پر از اسم هست)

فیزولوژیک و انگیزش رو 63 درصد زدم.

برای تست هم کتاب 10 سال کنکور مدرسان رو داشتم که پارسال ازش استفاده کردم و امسال خیلی تست نزدم چون با سیستم سوالات آشنا بودم تا حدی.

سر کنکور هم جز زبان که آخر سر جواب دادم باقی رو به ترتیب دفترچه جواب دادم.

حرف آخر: خوندن منابع بیشتر خیلی بهتر از چند بار خوندن یه منبعه و همینطور هم مرور مداوم کلیدی ترین نکته برای کنکور روانشناسیه چون حجم مطالب واقعا زیاده و به راحتی جزئیات از یادتون میره در صورتی که توی کنکور به همون جزئیات نیاز دارید.

موفق باشید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
جمعه 27 شهریور 1394
زینب حاجی رسولیها
شنبه 30 خرداد 1394 04:40 ب.ظ
و یه سوال دیگه اینکه من 4 ترم دیگه از زبان کانونم باقی مونده توی فرصت مطالعه م برای کنکور فقط یه ترم میتونم مرخصی بگیرم و اگه بخوام بازم نرم باید پول رو پرداخت کنم اما نرم که توی همین ترمی که هستم بمونم و نندازنم.به نظرتون توی فرصت مطالعه کنکورم میتونم کلاس زبانم رو برم؟اگه بخوام نرم بهتره کدوم سه ماهه رو نرم یا اصن کلش رو نرم؟پیشنهادتون چیه؟
زینب حاجی رسولیها بستگی داره که الان کجایید؟ پیشینه روانشناسی تون چیه؟ چقد خوندید؟ چقدر وقت دارید بخونید و خیلی چیزای دیگه
شنبه 30 خرداد 1394 04:34 ب.ظ
سلام و خداقوت
میخواستم بدونم واسه ثبت نام آزمون ها و کلاس های کمکی بهتره از کی اقدام کنیم؟مثلا کلاس ها تابستون باشه و آزمون ها فقط جامع ها باشه بهتره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
زینب حاجی رسولیها خیر همه آزمونها. کلاس در تابستان
سه شنبه 26 خرداد 1394 07:53 ب.ظ
سلام زینب جون چرا مصاحبه یا اقای فرج خواه رو درج نمیکنیین
زینب حاجی رسولیها هنوز که نفرستادن چیزی برای من
شنبه 23 خرداد 1394 03:25 ب.ظ
سلام وقتتون بخیر
میخواستم بپرسم انسیتو روانپزشکی تهران همون دانشگاه تهران هست؟؟ واسه قبول شدنش چه رتبه ای نیاز هست؟
ممنونم
زینب حاجی رسولیها دانشگاه ایرانه. نه تهران. در مورد رتبه های بهداشت اطلاعی ندارم
شنبه 23 خرداد 1394 02:14 ب.ظ
بله. از شما پرسیدم.ممنون میشم جواب بدین
زینب حاجی رسولیها بهتره با موسسات برای هزینه تماس بگیرید. ازمون مدرسان ماهان و تعاونی سنجش خوبن. بستگی به استاد داره برای آمار دکتر همتی و برای زبان دکتر طالب زاده خوبن.
شنبه 23 خرداد 1394 01:23 ب.ظ
با سلام
منم شرایطم شبیه شماست هم دانشجو شیمی هستم و هم این که معدلم بالا نیست و از طرفی قصد دارم امسال ارشد شرکت کنم ولی تا قبل از شهریور نمی تونم درس بخونم سال پیش هم شرکت کردم ولی رتبه مورد علاقه رو نیاوردم
این مصاحبه رو خوندم کمی امیدوار شدم و اعتماد به نفسم بالا رفت
از شما و خانم حاجی رسولیها بابت این تهیه مصاحبه تشکر می کنم
شنبه 23 خرداد 1394 01:14 ب.ظ
سلام
برای کنکور امسال باید dsm4 رو هم بخونیم یا فقط dsm5 کافیه؟!
زینب حاجی رسولیها 5
شنبه 23 خرداد 1394 05:45 ق.ظ
سلام.تبریک میگم.ببخشید خانم حاجی رسولی ها با توجه به تغییر منابع مرضی خلاصه های شما میتونه مفید باشه؟؟؟چون من پارسال خریدم.اگه مفید نیست دوستان رتبه برتر که خودشون خلاصه برداری کردن نمیتونن خلاصه هاشون رو در اختیار ما بذارن ؟؟ممنون
زینب حاجی رسولیها خلاصه ها در حال بازبینی و اصلاح هستن
جمعه 22 خرداد 1394 10:56 ب.ظ
به هرحال تبریک میگم ولی خب باید متذکر بشم که اگه سطح هوشبهرتون رو هم مینوشتید خیلی خوب بود اخه مومن من اگه از اول تابستون هم با روزی 8 ساعت بخونم نمیتونم 14 بشم و به نظر من فقط باید افراد امثال من به توصیه های منابعی شما گوش بدن تا ساعت خوندن یا روش خوندن
زینب حاجی رسولیها مگه بقیه چقد خوندن؟ خود من هم از تابستون خوندم. معمولش از اول تیره
جمعه 22 خرداد 1394 07:32 ب.ظ
سلام ، خانم حاجی رسولی ها .
ممنون بابت مصاحبه هایی که تو وبلاگ میذارید.
سوالم از شما یا هرکسی که می تونه جواب بده اینه ، که برای قبول شدن در بالینی کودک و نوجوان بهشتی چه رتبه ای باید آورد و برای روان شناسی تربیتی یکی از دانشگاه های تهران (فرقی نمی کنه کدوم دانشگاه) همینطور؟
اگه جواب بدین ممنون میشم .
(کلا علاقه م کار با کودکه)
زینب حاجی رسولیها رتبه زیر 10 برای روزانه و زیر 20 برای شبانه. تربیتی رو اطلاعی ندارم از مشاور رشته خودتون باید بپرسید
جمعه 22 خرداد 1394 11:03 ق.ظ
مریم عزیز من گفتم که هیچ کلاسی شرکت نکردم و طبعا اطلاعی هم از کلاسهای کنکور ندارم،نه از کیفیتشون و نه از قیمتهاشون.
پنجشنبه 21 خرداد 1394 11:28 ب.ظ
چرا جوابم رو ندادین؟
زینب حاجی رسولیها مگه با من بودین. فکر کردم با خانوم گلستانی هستین
پنجشنبه 21 خرداد 1394 12:13 ق.ظ
سلام و وقت بخیر
من مهندس نرم افزار هستم و برای کارشناسی می خوام روانشناسی بخونم.
سوالم اینه که گرایش مشاوره خانواده و خانواده درمانی یکی هستش یا متفاوته؟
و منابع این گرایش واسه کنکور ارشد چیه؟چون من حتا اسم کتابها رو نمیدونم و نمی دونم باید چه کتابهایی رو تهیه کنم
ممنون از وقتی که میذارین
زینب حاجی رسولیها متفاوته. منابع بالینی که با خانواده درمانی یکیه در قسمت منابع اورده شده. در مورد منابع گرایش خانواده ااطلاعی ندارم
چهارشنبه 20 خرداد 1394 08:35 ب.ظ
سلامتبریک میگم بهتون خانم گلستانی
موفق باشید
چهارشنبه 20 خرداد 1394 02:04 ب.ظ
و اینکه هزینه حدودی این کلاسها رو میدونید؟ممنون از راهنماییتون
چهارشنبه 20 خرداد 1394 02:00 ب.ظ
سلام و خداقوت
میشه بهم بگید کدوم آزمون ها رو پیشنهاد میکنید؟و اینکه برای آمار و زبان و بالینی کلاسهای مدرسان خوبه یا برای هر درس یه استادی خوبه و باید موسسات مختلف رفت؟
چهارشنبه 20 خرداد 1394 01:33 ب.ظ
سلام با آرزوی موفقیت برای خانم گلستانی و تشکر از خانم حاج رسولیها
چهارشنبه 20 خرداد 1394 08:44 ق.ظ
سلام
بابت این مصاحبه از هر دو شما ممنونیم
چهارشنبه 20 خرداد 1394 01:42 ق.ظ
سلام خانم حاجی رسولیها امشب که متن خانم گلستانی رو خوندم و به خاطر صداقتشون ازشون ممنونم،حیفم اومد اینو نگم که شما بی هیچ چشم داشتی فقط به فکر موفقیت بچه ها هستید و تبلیغ اصلا جزو اصول کار شما نیست،از صمیم قلب ازتون تشکر میکنم و براتون آرزوی سربلندی وعاقبت بخیری دارم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.