تبلیغات
کنکور ارشد روانشناسی - مصاحبه ی دکتری
 
کنکور ارشد روانشناسی
هر آنچه برای قبولی در کنکور ارشد روانشناسی نیاز دارید
درباره وبلاگ


این وبلاگ زیر نظر
زینب حاجی رسولیها
دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی دانشگاه شهیدبهشتی
اداره می شود.

رتبه 2 روانشناسی در کنکور دکتری

رتبه 7 روانشناسی عمومی و
23 روانشناسی بالینی
در کنکور کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه تهران

کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف

یک سال سابقه مشاوره تخصصی دپارتمان روانشناسی
در موسسه ماهان

6 سال مشاوره کنکور ارشد روانشناسی""لطفا نظرات خود را به صورت خصوصی ارسال نکنید!""

لطفا سوالات خود را در پست مرتبط درج کنید


تلگرام منشی: خانوم ندا راستگو : nr789@

حتما در کانال تلگرام عضو شوید
https://telegram.me/ravan_hajirasouliha

مدیر وبلاگ : زینب حاجی رسولیها
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


1.       روانشناسی سلامت دانشگاه تهران : مصاحبه دکتری دانشگاه تهران از یک آزمون کتبی و یک مصاحبه شفاهی تشکیل شده است. آزمون کتبی 80 سوال و 70 دقیقه زمان دارد. این آزمون تشکیل شده از دروس : روش تحقیق، انگیزش و هیجان، نظریه های شخصیت، نوروسایکولوژی و دارو شناسی، آسیب شناسی روانی، روانشناسی رشد ، روانشناسی یادگیری و روانشناسی اجتماعی ( هر درس 10 سوال). در مصاحبه شفاهی متن انگلیسی وجود دارد که در حد چند خط باید ترجمه کنید. 

 از پایان نامه شما هم سوال می پرسند. اینکه کلا بتوانید بگویید چه کار کرده اید و موضوع تان را توضیح دهید. ممکن است از فصل 4 پایان نامه شما سوال ریز آماری بپرسند. ضمن اینکه ممکن است در رابطه با موضوع تان هم از شما سوال پرسیده شود. از سوالهایی که احتمال دارد پرسیده شود: روانشناسی سلامت یعنی چه؟ تفاوت آن با روانشناسی بالینی چیست؟ شما در دوره دکتری در حوزه روانشناسی سلامت روی چه چیزی می خواهید کار کنید؟ .....

در مورد مقاله های شما پرسیده می شود. چند مقاله دارید. کدام ها چاپ شده کدام ها اکسپت گرفته؟ کجا چاپ شده؟ و ....

در جلسه مصاحبه نباید خیلی از خودتان تعریف کنید. خودتان باشید. سعی نکنید آنچه که نیستید را نشان دهید. ایده پردازی های مفصل نکنید. جوابها را خیلی مفصل ندهید. متوقع و طلبکار نباشید. چاپلوسی نیز نکنید ( البته از دوستان شنیده ام که در بعضی دانشگاه ها  چاپلوسی جواب داده است !!! ). نخواهید توجیهی برای اشتباهاتی که کرده اید یا نقص هایی که دارید بیاورید. دلیل آوردن معمولی ایرادی ندارد ولی آن را بسط ندهید. ( مثلا معدل پایین، نداشتن مقاله، .... )

مصاحبه دانشگاه تهران مصاحبه معقول و منطقی ای بود. کسی تحقیر نشد. سوالات عجیب و غریبی پرسیده نشد. برخوردها خوب و محترمانه بود. دکتر قربانی، دکتر بشارت، دکتر بهرامی، دکتر لواسانی ، ..... در جلسه حضور داشتند.

داشتن تعداد مقاله خیلی زیاد یک پوئن منفی است !!! در یکی از این گروه های تلگرامی، دانشجوی کارشناسی ارشدی بود از یکی از واحد های دانشگاه آزاد، که قبل از حتی فارغ التحصیل شدن در رزومه خود 45 مقاله ISI را ذکر کرده بود. 60 مقاله ی همایش و خیلی چیزهای دیگر... اینها یعنی مقاله های تو با پول چاپ شده و لا غیر !!! نکته جالب توجه این است که این جور رزومه ها فقط مربوط به دانشجویانی است که هیچ کدام در دانشگاه های خوب کشور درس نخوانده اند. در این چند روز مصاحبه ها من با حدود 30 الی 40 نفر از رتبه های زیر 50 آشنا شدم. هیییییچ کدام چنین رزومه ای نداشتند. همه در حد معقول. از تعداد صفر تا 4 و 5 مقاله. و درستش هم همین است.

2.      روانشناسی سلامت دانشگاه خوارزمی : حدودا 10 نفر در جلسه حضور داشتند : از جمله دکتر شهرام محمدخانی، دکتر علیرضا مرادی، دکتر ربابه نوری، دکتر محمود برجعلی و دکتر حسنی. از رتبه ام پرسیدند و عکس العمل این بود که چرا آمده ای وقت ما را بگیری؟ گفتم این مشکل سازمان سنجش است که من باید 5 جا برای مصاحبه بروم. گفتند نه مشکل ما این است که چرا ما را انتخاب اول نزدی. گفتم قطعا اولویتم متفاوت بوده است ( این دانشگاه را بعد از سلامت تهران، بالینی بهشتی و عمومی مدرس زده بودم). بحث را ادامه ندادند. از پایان نامه سوال پرسیدند. کامل توضیح بده و متغیرهایت را هم تعریف کن و بسلامت. از در که بیرون میرفتم گفتند : خوب بود ولی انتخاب اولش قبول میشه به اینجا نمی رسه. و تمام.

3.     روانشناسی عمومی دانشگاه تربیت مدرس : اساتید حاضر در جلسه : دکتر آزاد فلاح، دکتر طباطبایی، دکتر وفایی، دکتر اللهیاری، دکتر اسماعیلی نسب (رزومه این اساتید را می توانید در سایت دانشگاه تربیت مدرس مطالعه کنید). این مصاحبه هم بسیار منطقی و منصفانه بود. لیسانس و فوق لیسانس کجا بودی معدلت چند بوده؟ چند تا مقاله داری؟ پایان نامه ات را توضیح بده و یک سری سوال از پایان نامه و در مورد بیماران شخصیت مرزی و درمان آنها ( پایان نامه من در این مورد بوده  است). خیلی خوش برخورد و صمیمی. اینجا را چندم زدی؟ سوم زدم ولی در واقع چون انتخاب دومم را که بالینی بهشتی بود نرفتم، اینجا می شود دوم ! اگر اینجا و سلامت تهران را قبول شوی کدام را می روی؟ سوال سختی است باید فکر کنم !

4.     من انتخاب های دوم و پنجم را که بالینی بهشتی و عمومی علامه بود نرفتم. کار خوبی نکردم. چون جای یک سری دیگر از دوستان گرفته شد. تصمیمم از ابتدا این نبود که نروم و الا در انتخاب رشته نمی زدم. البته همان بهتر که نرفتم. برخورد خوبی با بچه ها نشده بود. در بهشتی اصلا اساتید اصلی نبوده اند. اساتید رشته تربیتی برای مصاحبه بالینی ها. چرا کلاس لیزرل رفته ای؟ ولی کلاس ایموس نرفته ای؟ فرضهای ریاضی روش تحلیل مسیر چیست؟ چه کاری میخواهی در دکترا انجام دهی با چه استادی؟ یک سوال از اختلالات سایکوسوماتیک که موضوع پایان نامه اش بوده. بچه ها را خیلی معطل کرده بودند. خیلی بی نظم بوده . سر جلسه مصاحبه یکی می رفته یکی می آمده یکی با موبایل حرف میزده.

عمومی علامه پر از تحقیر بوده. یک سوال را که جواب ندادند، گفته شده پس 6 ساله چیکار میکرده ای؟ سوالهای جالبی نپرسیده اند، اگر یک بچه 8 ساله مراجعه کند و یک هفته درسش خوب باشد یک هفته بد تشخیصت چیه؟ گفته باید آزمایشات انجام بشه اول. تومور و اینها بررسی بشه. گفتند گفتیم بچه 8 ساله نه پیرمرد 80 ساله. (شوهر این خانوم پزشک بوده و بعدا گفته باید کتاب مرا می بردی و نشان میدادی که چند درصد از تومورها بچه ها هستند).... خلاصه ... در حرف بچه ها می پریده اند و نمی گذاشتند جمله تمام شود. کسی راضی بیرون نیامده در کل.

5.     مصاحبه دانشگاه شاهد آزمون های عقاید و احکام داشته. آخرین بار کی نماز جمعه رفته ای؟ شده موهایت بیرون بیاید؟ تا حالا دروغ گفته ای؟ نماز نافله چگونه است تا حالا خوانده ای؟ دروغ میگویی نخوانده ای. اصل اول ولایت فقیه چیست؟ و ... . سوالات علمی از دروس هم داشته.

خیلی وقت ها اینجا به بچه ها می گویم تا امکان دارد پیام نور نروید در مصاحبه دکتری به مشکل برمی خورید. بچه ها ناراحت می شوند. میگویند غرور داری. فکر کردی که هستی و و و . انگار من برای خودم میگویم ! یکی از دوستان رتبه تک رقمی دکترا ارشدش پیام نور بود. هرجا گفته بود ارشد پیام نورم، با حالت تحقیر گفته بودند پیام نور؟ نگاهشان عوض شده بوده. به خدا برای خودم نیست که میگویم. این را باور کنید یک بار برای همیشه. که نفعی به من نمی رسد که شما کجا درس بخوانید. 

توصیه ام برای سال آینده به شما : یک تا دو مقاله از پایان نامه ی ارشد داشته باشید. نمره زبان خوب داشته باشید ( داخلی یا خارجی). علاقمند باشید ( اگر تا الان شده اید که هیچ، اگر نه به ادامه تحصیل فکر نکنید). اگر فکر می کنید به درمان نیاز دارید زودتر آن را شروع کنید. تحت شرایط استرس مصاحبه خیلی چیزها بیرون می ریزد و از دید اساتید چیزی پنهان نمی ماند. یکی از بچه ها شروع کرده بود از ایده هایش برای دکتری گفته بود. مفصل، طولانی، ... پرسیده بودند شبها چند ساعت می خوابی؟ ( ذهن شان سمت بای پولار رفته بود)...

زبان یادتان نرود. از همین امروز ... موفق باشید.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 20 خرداد 1394
زینب حاجی رسولیها
پنجشنبه 23 آذر 1396 02:21 ق.ظ
سلام، مصاحبه ی بهشتی رو نرفتین؟ مگر الان بهشتی نمیخونین؟ متوجه نشدم...
زینب حاجی رسولیهااین مال سال ۹۴ هست.
جمعه 16 مرداد 1394 10:38 ق.ظ
سلام خانم حاجی رسولی ها
میخواستم بدونم شما راجب چگونگی پذیرش گرفتن در دانشگاه های خارج از کشور برای رشته روانشناسی اطلاع دارید؟ این که چه گرایشاتی برای پذیرش بهتره.وکدوم دانشگاه ها راحت تر میشه پذیرش گرفت .
زینب حاجی رسولیها بالینی و نورو ساینس بهتر پذیرش میدن
یکشنبه 7 تیر 1394 01:44 ب.ظ
خیلی ممنون بابت منبعی که برای msrt به یکی از دوستان معرفی کردین.
من پکیج msrt آقای دشتی رو سرچ زدم متاسفانه موفق نشدم چیزی پیدا کنم.لطف می کنید جزئیات بیشتری برای سرچ کردن بدین یا اگر مقدوره لینکش رو بذارید.
با سپاس فراوان
زینب حاجی رسولیها http://www.mchetest.parsiblog.com/
یکشنبه 7 تیر 1394 12:14 ب.ظ
خانم حاج رسولی های عزیز می خواستم بدونم آیا شما کنکور دکتری وزارت بهداشت رو هم شرکت کرده اید؟نظرتون نسبت بهش چی بود؟سخت بود یا آسون و با منابعی که رتبه های برتر معرفی می کنند می شه درصدهای خوبی زد؟
و اینکه اطلاع دارید شانس قبولی برای دانشجویان وزارت علوم چقدر است؟
زینب حاجی رسولیها سلام دوست عزیز. نه اون رو ندادم. ولی سوالاش رو دیدم کنکورش به مراتب منطقی تر از علوم بود و با منابع مشخص تر. بله به قبولی های بهداشت اعتماد کنید. ولی توی مصاحبه با علومی ها خیلی برخورد خوبی نکرده بودند....
چهارشنبه 3 تیر 1394 08:24 ب.ظ
سلام خانم حاجی رسولیها شما نمره msrtتون چند شد؟؟برای لیسسنسنگ هم چیزی خوندین وزدین؟؟
زینب حاجی رسولیها 70. البته من زمان خوبی ندادم ازمونشو. چون میخواستم بهداشت شرکت کنم سریع اولین ازمونو ثبت نام کردم و یه هفته براش خوندم ولی میشه 80 و بالاترم شد کاری نداره. یه پکیجی هست که اقایی بنام دشتی میفروشه همونو بگیرن. سرچ کنید یه وبلاگ میاد. توی همون ص اول گوگل
جمعه 29 خرداد 1394 01:16 ق.ظ
درود و سپاس فراوان بر شما بانوی بزرگوار که تجربیات مصاحبه تون رو دراختیار ما گذاشتین
امیدوارم تمام مراحل بعدی رو بهترین نحو پشت سر بگذارید
پنجشنبه 28 خرداد 1394 01:20 ب.ظ
سلام تو ارشد عمومی هم کار بیمارستانی هست یا نه فقط تو بالینیه؟
زینب حاجی رسولیها بیشتر بالینی ها رو قبول میکنن
سه شنبه 26 خرداد 1394 09:13 ب.ظ
مرسی از پاسختون خانوم حاج رسولی ها اما حداقل حداقل بالینی اینه که اساتید انتطار متفاوتی از بچه های بالینی دارن والبته خود فرد هم انتظار دیگه ای از خودش داره و این مطمِئنا تأثیر داره. پیام نور هم مدرک روانشناسی عمومی میده. البته حرف شمام درسته
زینب حاجی رسولیها پیام نور چی بود؟ حالا شما امتحان دکترا رو بدید انشالله اون موقع تصمیم بگیرید. چون با روند کنونی احتمال بالینی خوندن کمتر و کمتر میشه. حتی اگر حاضرید با هر شرایطی بالینی بخونید بدونید که کلا دانشگاه شاهد 2 نفر میگیره.
سه شنبه 26 خرداد 1394 03:53 ب.ظ
وقتی رشته ای گرایش نداشته باشند فکر کنم "عمومی" به حساب بیاند
زینب حاجی رسولیها نه احتمالا. اگر میخواستن می نوشتن عمومی. مدرس فکر میکنم این طوریه که بر اساس پایان نامه تون گرایش تون معلوم میشه. اگر پایان نامه بالینی بشه تو مدرک میزنن بالینی
سه شنبه 26 خرداد 1394 01:53 ب.ظ
ممنون به خاطر پاسخ کاملتون به آقای نصراصفهانی.
خیلی چیزها رو برای من هم روشن کرد.
با تعصب نداشتن بسیار موافقم.
سه شنبه 26 خرداد 1394 01:33 ب.ظ
سلام
دکتر نیما قربانی دکترای چی دارند؟؟؟؟؟ممنونم
زینب حاجی رسولیها روانشناسی از تربیت مدرس. که اون موقع اصلا گرایش نداشته. البته الانم نداره. به سایتشون می تونید مراجعه کنید
دوشنبه 25 خرداد 1394 11:31 ب.ظ
پاسخ خام حاجی رسولیها به کامنت آقا بهنام در مورد پذیرش شروط تحمیلی دانشگاه شاهد و تفاوت دیدگاه دو عزیز به موضوع، تلویحا تفاوت دو مسیر رو نشون میده، گرفتن مدرک روانشناسی در برابر روانشناس شدن...
اولی چیزیه که هست دومی چیزیه که باید باشه...

این موضوع به نظرم خیلی مهمه. به نظرم تمام دوستانی که میخوان در این رشته تحصیل کنند باید نسبتشون رو با این ماجراها مشخص کنند... آینده شون رو مشخص میکنه...
دوشنبه 25 خرداد 1394 09:51 ب.ظ
سلام خانم حاجی رسولیها به خاطر رتبه خیلی خوبتون در ازمون دکترا تبریک میگم و به خاطر سایت خوبتون ازتون تشکر میکنم
در مورد اینکه توی یکی از کامنتا فرمودین با دوسه سال بالینی خوندن ادم درمانگر نمیشه موافقم باهاتون!موفقیت در تجربه بالینی هست و اینکه بتونی آموخته هات رو ببینی و لمس کنی.دیدن علایم سایکوز چیزی بی نهایت متفاوت تر از خوندن صرف اونهاست.من هم تجربه چهار ساله کار بالینی داشتم که دوسال اون در بیمارستان روانپزشکی بوده اعتراف میکنم اون دوسال از چهار سال دوره لیسانسم خیلی خیلی برام دانش بالینی بیشتری به همراه داشته!رشته ما در درجه اول معلومات آپدیت و بعد شم بالینی و بعد تجربه بالینیه.
زینب حاجی رسولیها دقیقا منم توی فوق لیسانس چیزی جز کلاسای دکتر قربانی یاد نگرفتم. و بقیه همه در بیمارستان. ممنون از تبریکتون لطف کردید
دوشنبه 25 خرداد 1394 12:08 ب.ظ
نمیدونم چه برداشتی کردین اما اگه حرفی زدم شما ناراحت شدین عذر میخوام. من ترم دو بالینی اردبیلم. همۀ استادای این دپارتمان بعلاوۀ دو تا استاد تمامش مدرکشون عمومیه. دانشگاه اصفهانم که بودم عمومی بودن. دانشگاهای دیگه هم عمومی هستن. اما واحدای درسی عمومی را هم من دیدم چیه و جی میخونن و هم شما بهتر از من اطلاع دارین که خودتونم بالینی تهران خوندین. هنوز برام سواله چرا بچه های روانشناسی را تا مدرک دکترا در این حوزۀ همه چیزو هیچ چیز مجبور به پاس کردن واحدای درسی میکنن. از خود اساتید بزرگی که شما هم شاید مد نظرتون باشه بپرسین عمومی چیه میگن یه چیزی که بعد باید بری حوزۀ تخصصیتو خودت مشخص کنی. پس پاس کردن واحدای درسی در این رشته! ینی فقط یک مدرک گرفتن که بعد طرف خودش باید بره ببینه چیکار کنه. بالینی فقط یه اسم نیست و برای شما هم یه اسم نیست. در آموزش عالی غیر عالی مملکت ما، الان فقط یه گرایش گذاشتن برای تخصص. حتی من هنوز سلامت را درست و حسابی درک نکردم.سوال اصلی من این بود چرا شما که رتبه برتر شدین شانستونو در مصاحبه بالینی آزمایش نکردین؟ سوال دیگۀ من هم این بود شما که میگین یک رشته را میشه در ثبت نام انتخاب کرد. پس چطور شما همۀ گرایشا را برای مصاحبه رفتین؟ مرسی
زینب حاجی رسولیهاخب پس خوشبختانه خودتون هم دیدید که بهترین اساتید همگی عمومی هستن، ناراحت از چیی؟ مگه به من توهینی شد؟ حالا چند تا نکته مهم، که دیدتون باز بشه، چند واحد در ارشد بالینی داریم؟ 32 تا، چندتای ان پایان نامه است؟ 6 تا، پس چند تا می ماند، 26 تا، از این 26 تا چه درسهایی داریم؟ امار، روش تحقیق، اسیب شناسی، داروشناسی، ازمونهای فرافکن، نظریه های درمان، نظریه های شخصیت، درمانهای شناختی رفتاری (اینها دروس ما بوده)،، چند تای انها در کار درمان به درد ما میخورد : نظریه های درمان، و درمانهای شناختی رفتاری، و دارو، پس شد کلا 3 درس، ایا با این 3 درس من بالینگر می شوم؟ برای همین میگویم که در کشور ما بالینی اسم است، همه چیز را در دوره ها و کارگاه ها و سوپرویژن ها یاد میگیرید، از من که ارشد بالینی را در بهترین دانشگاه خوانده ام بپذیرید که کسی با دو سال بالینی حواندن درمانگر نمی شود، و به همین علت است که الان بچه های عمومی هم پا به پای بالینی ها درمان میکنند و خوب درمان می کنند، چون همه چیز در کارگاه های اساتید و بویژه سوپرویژن است، دقیقا دانشگاه در ایران فقط مدرک است و علاوه بر ان خط فکری ای که به شما میدهد، در 12 جلسه سی بی تی چقدر میتوان درمان اموخت؟ فقط یک کلیاتی یاد میگیرید که بعد اگر دیدید این رویکرد مورد علاقه شماست شروع کنید به رفتن کارگاه های آن، استاد خود من گفت این سلامت یعنی شتر گاو پلنگ، خودشان هم نمیدانند که چیست، و درست است دقیقا همین است و شما هم به خوبی اشاره کردید، هدف این است که اگر خوشت امد در ان کار کنی،اگر نه باز بروی سر علاقه ات، مم علاقه اصلی ام بالینی است، 6 ماه کامل بیمارستان رفتم، اما برای من اسم بالینی مهم نیست، مهم این است که استادم و دانشگاهم چه باشند، که حداقل بتوانم از قِبَل آن اساتید چیزی یاد بگیرم، و در کنارشان کار دستیاری پژوهشی را انجام بدهم، متوجه سوال اخرتون نشدم، در ارشد هم میشه هم عمومی و هم بالینی زد و در نهایت یکی راقبول میشوی، در دکترا هم همین است، هرچه که میخواهی میزنی و در مصاحبه همه انها شرکت میکنی ولی یکی را قبول میشوی در نهایت، اما سوال اولتون، چرا بهشتی نرفتم، چندین بار توضیح دادم، بهشتی در سالهای گذشته هیچ کدام از بچه های دانشگاه تهران را نگرفته است، با دانشگاه تهران خصومت دیرینه دارد، دقیقا سال گذشته شخصی مشابه من با رتبه 2 و از داتشگاه تهران را رد کرده است، انهم با نمره 10 از 100، رزومه ایشان اتفاقا از بنده هم پربار تر است، خب عقل سلیم حکم میکند خودت را بازیچه شان قرار ندهی، هزینه بیخود هم نکنی، استرس هم تحمل نکنی، وقتی میدانی 100 درصد تو را نمیگیرند، امیدوارم سوالات تون حل شده باشه،
دوشنبه 25 خرداد 1394 06:52 ق.ظ
آخه نوشتین انتخاب دومم که بالینی بهشتی بود شرکت نکردم. سلامت تهران راهم که برای مصاحبه رفتین. عمومی را هم که رفتین. خبر داشتم انتخاب گرایش موقع ثبت نامه اما شما که هر سه تا گرایش دکترا را ذدین! جو عقیدتی هم که دلیل نشد برای شرکت نکردن در مصاحبه بالینی. من حاضرم برم حوضه درس بخونم اما بالینی باشه
زینب حاجی رسولیها ادم نباید با هر بادی این طرف و اون طرف بره، هرکسی باید برای خودش هویتی داشته باشه. من اگر چادری نیستم نباید برای یک دانشگاه چادری بشم. اون وق میشم بوردرلاین. که با هرکسی نشست و برخاست کنه خوی همون فرد رو میگیره و هویت اون رو. اگر با ثروتمند نشست و برخاست کنه خودش رو ثروتمند می بینه و اگر با فرد دانشگاهی، خودش رو دانشمند می بینه، من معلومه حاضر نیستم چادر سرم کنم بخاطر بالینی خوندن، چون هویت، عقاید و منش من مشخصه، شما احتمالا هنوز نمیدونید بالینی و عمومی و سلامت در جامعه چی هستن، در جامعه یعنی بهترین استادی که کار بالینی می کنه عمومی خونده و 90 درصد اساتیدی که سلامت خوندن کار بالینی می کنن، من دکتر قربانی رو کنار بذارم و استادهای دانشگاه شاهدو انتخاب کنم؟ توی دکترا هیچ کس نیست که یک گرایش رو انتخاب کنه، اینجا دیگه مثل ارشد نیست، همون طور که گفتم فکر میکنم هنوز خیلی چیزها رو نمیدونید.... بهتره صبر کنید برای این تصمیم گیری و حتی فکر راجع به این مقوله ها. نباید متعصب بود. که متوجه شدم شما روی اسم بالینی خیلی متعصب شده اید.. اینها همه یک اسمن. اینجا ایرانه . هر درسی در هر گرایشی تدریس میشه. لزوما این نیست که فقط دو سه نفری که در کشور بالینی میخونن کار بالینی بکنن. و یا حتی سواد بالینی دارن. اگر روانشناس های بزرگ کشور رو می شناسید میتونید برید رزومه شون رو سرچ کنید و ببینید چند نفرشون بالینی خونده ن. و الان هر کسی ارزوشه که بتونه بره پیش اونها درمان بشه... اسیر نام ها نشید.
یکشنبه 24 خرداد 1394 10:22 ب.ظ
سلام چرا بالینی را با این رتبه شرکت نکردین؟ غیرمرتبط بودنتون دلیلش بود؟
زینب حاجی رسولیها در كنكور دكتری گرایش وجود ندارد. برای انتخاب بالینی باید در انتخاب رشته اقدام كنید، در كل كشور فقط سه دانشگاه بالینی دارند، بهشتی، شاهد كه مصاحبه عقیدتی دارد و جو دانشگاه بسیار مذهبی است، و شیراز كه راه دور ان برایم نمی ارزید، پس فقط می ماند دانشگاه بهشتی كه ان هم از بچه های ارشد خودش بر میدارد. پس تقریبا ٩٥ درصد كسانی كه دكتری میخوانند غیر بالینی هستند! یا عمومی هستند و یا سلامت. و نمیتوان در بالینی ادامه تحصیل داد، اگر جایی مبهم بود بپرسید، ضمنا تقریبا هیچ كدام از دانشگاه ها اگر رتبه شما خوب باشد تغییر رشته ای بودن برایشان مهم نیست
یکشنبه 24 خرداد 1394 12:51 ب.ظ
سلام زینب جونم،ببخشید من الان وبلاگتودیدم.خیلی خوشحالم که مشاورخوبم دکتراقبول شده.هزاربار تبریک صمیمانه ی من رو بپذیر عزیزم.ایشالا موفق و سربلندباشی و همیشه برقرار باشی.
زینب حاجی رسولیها اسمتون رو ننوشتبد، ممنونم
شنبه 23 خرداد 1394 11:45 ق.ظ
باسلام خدمت بانوی گرانقدر
سوالی دارم از خدمتتان
آیا چاپ آبان۱۳۹۳جلد اول کتاب آسیب شناسی روانی گنجی در چاپ های جدید فرق بخصوصی کرده
باتوجه به اینکه دواختلال در جلد دوم اضافه شده اند.
دوجلد را امروز خریدم اما رنگ جلد جلد اولی که خریدم آبی رنگ است اما رنگ جلد اول پشت جلد جلد دوم سبز رنگ است
قیمت جلد اول۲۵
جلد دوم ۳۲
محتوای فرق بخصوصی دارد؟
منتظر جوابتان هستم
زینب حاجی رسولیها بهتره در وبلاگ خود اقای گنجی ازشون بپرسید. خیلی ریزتر می تونن بهتون پاسخ بدن. و دقیق تر.
جمعه 22 خرداد 1394 04:29 ب.ظ
سلام و خسته نباشید ،معدل خوب در مصاحبه دکتری موثر هست یا خیر ؟تا چه معدلی خوب به حساب میاد
زینب حاجی رسولیها بله قطعا موثره. هرچی بالاتر بهتر.
جمعه 22 خرداد 1394 02:11 ق.ظ
ببخشید واسه پایان نامه نمیدونم چه موضوعی رو انتخاب کنم سرچم کردم درمان علاقه دارم ولی خب ی سری مشکلات داره،واسه انتخاب ی موضوع خوب باید چیکار کنم؟ممنون
زینب حاجی رسولیها من واقعا نمیدونم هر چی که علاقه دارید. باید با استادتون در این زمینه صحبت کنید
جمعه 22 خرداد 1394 01:48 ق.ظ
البته چون شما رویکرد روانپویشی رو انتخاب کردید شاید بالاخره گذرتون به دباغ خونه ی فروید و لکان بیفته...
اما به نظر من یاد گرفتن زبان های آلمانی و فرانسه به بهانه ی فروید و لکان ارزش بیشتری از خود موضوع دارند.

دنیای روانشناسی امروز خیلی لنگ این افراد نیست و بعضا جایگاه مهمی مگر به لحاظ تاریخی براشون قایل نیست...
سالهاست که آنگلوساکسون ها خاصه آمریکایها بر روانشناسی علمی حکومت میکنند که نه فروید و نه لکان رو زیاد تحویل نگرفته و نمیگیرند.
خلاصه به نظرم اگر فهم کلی و عملی فروید و لکان مورد نظر باشه و پروژه خاص و عمیقی روشون نداشته باشید، دلیل چندانی برای غبطه خوردن به نظر من که وجود نداره...

از وقت میشه استفاده های بهتری هم کرد...
پنجشنبه 21 خرداد 1394 07:13 ب.ظ
خانم حاج رسولی های گرامی ممنون بابت راهنمایی هاتون.
اطلاع دارین که آیا خیلی به تاریخ اکسپایری مدرک زبان تاکید دارن یا نه؟اگه از ۲ سال گذشته باشه بهش امتیاز نمی دن؟
زینب حاجی رسولیها بله بررسی میشه توسط اموزش، ولی نه در جلسه مصاحبه
پنجشنبه 21 خرداد 1394 12:27 ب.ظ
سلام ببخشید مصاحبه عمومی مدرس سوال درسی نپرسیدن از دروستون ؟؟ و همینطور مصاحبه سلامت خوارزمی؟؟چرا عمومی علامه نرفتین؟ هر مصاحبه حدودا چند دقیقه طول یکشه؟
زینب حاجی رسولیها از دروس نه. از رویکردم پرسیدن و از اختلال مرزی و درمانش. از علامه خوشم نمیاد اصلا. خوارزمی هم از متغیر پایان نامم که سلف نالج بود پرسید. 10 دقیقه حدودا
پنجشنبه 21 خرداد 1394 10:58 ق.ظ
جدا یه همچین آدمایی هنوز هستن؟!

به خدا انقدر دوست دارم ببینمشون...
اما
به نظر من حداقل در اون مواردی که شما ذکر کردید تسلط به اون دو زبان واجبه.
فروید و خالص ترین دنباله روش یعنی لکان رو امکان نداره بدون دونستن آلمانی و فرانسه اونهم در سطح عالی درست و حسابی فهمید.
فروید همون زمانی که در وین از طرف جامعه علمی و پزشکی مورد نقد و هجمه بود، به عنوان یک صاحب قلم جادویی و ادیب مورد احترام همه بود..
موصوف و مشهور شدن به این صفت اون هم در فرهنگ آلمانی اصلا آسون نیست..
حتی آیزنک هم که در اون کتابش فروید رو شست و آویزونش کرد به شاهکار بودن آثار فروید از نظر ادبی معترف بود. در واقع اون رو صرفا و نهایتا یک ادیب و شاعر میدونست.

لکان هم که ماشاالله!
یقینا دشوار گویی فروید رو ارتقا داد...
از لکان کتاب درست و حسابی در کار نیست به نظرم. ظاهرا در طی چندین سال تو مراکز مختلف و سمینارها مفالاتی رو سلسله وار ارائه میکرده که همونا و تفسیرهاش شده درسنامه هایی برای پیروانش...
صحبت های پیچیده تازه اونم در نهایت اختصار و ایجاز...
به نظرم حداقل در مورد این دو نفر کاری که اون دوستان کردن الزامی و ناگزیر بوده...
زینب حاجی رسولیها اره قطعا. من فقط بهشون حسودیم میشه. چون لزومشو حس میکنم. بله خصوصا در مورد لکان. شون هومر کتاب خوبیه
پنجشنبه 21 خرداد 1394 09:50 ق.ظ
نه! منظورم این بود که به قول اون بابا:
"چه خوشکل شده امشب!"
سَعیُکُن مشکورا!

در مورد زبان هم حق با شماست... به عبارتی در این مورد :
"این تو بمیریا دیگه از اون تو بمیریا نیس"...
دیگه نمیشه کجدار و مریز با بحث زبان برخورد کرد....

اما علاوه بر درک ضرورتش با گوشت و پوست و استخون (ز اینکه نمیتونم درست و حسابی از مطالبی که شوق فهمیدنشون رو دارم درست استفاده کنم حسابی عصبانی و گاهی احساس عجز میکنم و این با روحیاتم اصلا سازش نداره)

همت و رغبت مناسب و اعتماد به نفسی نزدیک به سقف!در مورد زبان و یادگیریش دارم

به تجربه و مشاهده فهمیدم کلا آدمهایی که در یک زمینه به اصطلاح عوام اعتماد به نفس واقعی یا حتی تا حدودی کاذب دارند در مجموع و در اون زمینه موفقتر از سایرین خاصه اونایی که خودشون رو دست کم میگیرن، هستند...
حداقل ِ سودش اینه که باعث میشه کار رو ول نکنن و به ادامه دادن، ادامه بدن...
زینب حاجی رسولیها بچه هایی بودن که برای فهم فروید رفتن المانی یاد گرفتن و برای فهم لکان فرانسوی. اینا رو دیگه کجای دلم بذارم؟ نه که بده ها. خیلیم عالیه. ولی این انگیزه منو مبهوت میکنه
پنجشنبه 21 خرداد 1394 12:53 ق.ظ
درود...
ان شاالله به سلامتی وارد این روانشناسی سلامت بشید!
من که فعلا جوجه ام و مانده که به آنجاها برسم. شاید هم هرگز نرسم.
به هیچ چیز این دنیا جز مرگ اعتباری نیست...
اگه راستش را بخواهید لحن و نوع بیان این واقعه نگاری من رو بیشتر کیفور کرد...
مسخره است ولی از جمله مواقعی بود که حس مرتکب شدن یک حرکت شیطنت آمیز مثلا یک مدل بشکن زدن خاص میاد سراغم!

ضمنا این زبان برای من شده یک دغدغه بزرگ و این تاکید موکد شما هم مثل پتک، صاف فرود اومد فرق سرم...
داره دیر میشه...
ای داد بر من!
زینب حاجی رسولیها چطور؟ از نوشته های رسمی بیشتر خوشتون میاد احتمالا. سعی کردم مثل همیشه نباشه. بخونید واقعا زبانو. دیر میشه. توی ارشد باید مقاله انگلیسی خوند
چهارشنبه 20 خرداد 1394 10:55 ب.ظ
سلام میشه خانم چندتا کتاب خوب برای خوندن بگید برای افزایش سطحمون کتابهایی ک خودتون خوندیدن و پسندیدن منظورم کتابهای تخصصی هست در حوزه های مختلف..و اینکه شما بیشتر طرفدار کدام رویکرد برای درمان هستید؟؟
زینب حاجی رسولیها پست معرفی کتاب رفته در صفحه دوم وبلاگ. میتونید ببینید اونجا رو. istdp
چهارشنبه 20 خرداد 1394 07:34 ب.ظ
سلام زینب خانوم

من رشته ی مشاوره و ترم 3 کارشناسی هستم و میخوام که ارشد رودرهمین رشته ادامه بدم ویک دانشگاه دولتی و معتبرپذیرفته بشم اما متاسفانه بامنابع ارشد آشنانیستم و هرچقدرهم سرچ میکنم منابع و کتاب های مختلفی رو معرفی کردن و یااینکه همه شماره آموزشگاه رو میدن که ثبت نام کنم ومن هم فعلا قصد ثبت نام درکلاس های کمک اموزشی و آزمون رو ندارم فقط درصورتی که واستون مقدوره خیلی خیلی ممنون میشم ازتون که منو راهنمایی کنید موفق و مویدباشین
زینب حاجی رسولیها در مورد رشته مشاوره اطلاعاتی ندارم
چهارشنبه 20 خرداد 1394 06:31 ب.ظ
من لیسانس زبان دارم و 2 ساله درس میدم زبان دوست عزیز
فیلم,سریال زبان اصلی,ترجمه مقالات و...

چهارشنبه 20 خرداد 1394 03:58 ب.ظ
زینب خانم عزیز ممنون که ما رو در تجربیات خودتون سهیم کردید
داشتم با شما همزادپنداری می کردم!چقدر غرورآفرینه که با یه رتبه خوب تو مصاحبه ها شرکت کرد:)
سوالی از شما داشتم واقعا داشتن دو علمی پژوهشی خوب و کار شده کافیه با یک مدرک زبان؟آیاگزینش به رزومه سایر رقبا بستگی نداره؟
مثلا شاید کسی یه مقاله ISI و سه،چهار علمی پژوهشی داشته باشه و از این جهت شانسش بالاتری باشه.
ممنون که ابهامات ما رو برطرف می کنید.
به امید قبولی شما در همان انتخاب اول:)
زینب حاجی رسولیها ممنون واقعا لطف دارید. از سال دیگه خیلی چیزا تغییر میكنه الان رتبه خیی مهم بود اون موقع انگار رتبه ای دركار نیست. كسی كه اون همه مقاله داره قطعا خیلی ام گذشته از فارغ التحصیلیش. ضمن اینكه خیلی از ای اس ای ها پولی ان. استادا میرن چك میكنن impact factor مجله رو. نگران نباشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30