تبلیغات
کنکور ارشد روانشناسی - مقاله نویسی
 
کنکور ارشد روانشناسی
هر آنچه برای قبولی در کنکور ارشد روانشناسی نیاز دارید
درباره وبلاگ


دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی دانشگاه شهیدبهشتی

رتبه 2 روانشناسی در کنکور دکتری

رتبه 7 روانشناسی عمومی و
23 روانشناسی بالینی
در کنکور کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه تهران

کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف

یک سال سابقه مشاوره تخصصی دپارتمان روانشناسی
در موسسه ماهان

6 سال مشاوره کنکور ارشد روانشناسی""لطفا نظرات خود را به صورت خصوصی ارسال نکنید!""

لطفا سوالات خود را در پست مرتبط درج کنید


تلگرام منشی: خانوم ندا راستگو : nr789@

حتما در کانال تلگرام عضو شوید
https://telegram.me/ravanshenasi_hajirasouliha

مدیر وبلاگ : زینب حاجی رسولیها
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  از روزی که پست دکتری گذاشته شد، کامنتها و sms های زیادی مبنی بر این داشتم که : ای وای من استرس گرفتم ! میشه کمکم کنین مقاله بنویسم؟ 
یا    " ببخشید من تغییر رشته ای ام هنوز یه کتاب روانشناسی ام نخوندم ولی میخوام امسال آزمون ارشد بدم. میشه بگین از الان چطور مقاله بنویسم؟ :

عزیزانم. آخه مقاله که از روی هوا نمیاد که . مقاله دیتا لازم داره . و باید دیتا جمع آوری بشه. 

از دوست خوبم خانوم دهقانی خواهش کردم که برامون متنی رو در این زمینه آماده کنن و بی نهایت ازشون ممنونم. 
 

برای دیدن ادامه متن، روی کلمه ادامه مطلب کلیک کنید .  تعریف از خوده. ولی بعضی وقتها واقعا به حال شما غبطه میخورم که کسی هست که قدم به قدم راه رو براتون تشریح کنه.....

توجه شما رو جلب میکنم به متن خانوم سپیده دهقانی. رتبه 3 دکتری امسال، دارای 8 مقاله ی چاپ شده و پذیرفته شده ی رشته روانشناسی سلامت دانشگاه تهران.

برای مشاوره بیشتر در این مورد می توانید به سرکار خانم دهقانی 09308249198 پیام بدید. 

در گفتار زیر قصد دارم در مورد نحوه نوشتن مقاله علمی پژوهشی به صورت مختصر توضیحاتی را برای شما ارایه نمایم. 

قبل از هر چیز لازم است بدانیم که مقاله علمی پژوهشی چیست؟ مقاله علمی پژوهشیبرگرفته از تحقیقی است كه به تازگی پایان یافته است و چون متكی بر یافته های تحقیقاتی است، گزارش تحقیق نیز به آن گفته می شود. به زبان ساده­ مقالات پژوهشی حاصل پژوهش و تحقیق و آزمایش در حوزه­ای خاص می­باشد. همچنین این مقاله باید در مجلات علمی پژوهشی که مجوز دارند به چاپ رسیده باشد.

قبل از هر کاری لازم است که با نحوه سرچ کردن مقالات و سایتهای معتبر آشنا شویم. برای نوشتن یک مقاله ما باید به مقالات علمی که در نشریات علمی چاپ شده است رجوع کنیم. بنابراین توجه کنید که از هر مقاله ای نمیتوانید استفاده کنید. علاوه بر مقالات علمی از کتابهای علمی و پایان نامه ها نیز میتوانید استفاده نمایید. فهرست برخی از نشریات علمی پژوهشی مورد تایید را در سایت انجمن روانشناسی ایران می توانید مشاهده کنید. علاوه بر این میتوانید از سایت های sid، magiran و noormags (پایگاه تخصصی مجلات نور) برای مقالات فارسی و از سایت های sciencedirect، pubmed،proquest و google scholar برای مقالات انگلیسی استفاده کنید. هنگام سرچ لازم است که کلید واژه خود را به صورت دقیق مشخص کنید. برای مثال قصد دارید در مورد تنظیم هیجان سرچ کنید. در سایت های فارسی کلمه تنظیم هیجان را مینویسید و مقالات مرتبط با آن برای شما آورده می شود و در سایت های انگلیسی معادل انگلیسی کلمه یعنیemotion  regulation  را سرچ می کنید. سایت های مذبور، قسمت جست و جوی پیشرفته هم دارند که در انجا می توانید همزمان دو متغیر یا بیشتر را سرچ کنید.

 

حالا برویم سراغ نحوه انجام یک پژوهش و نگارش یک مقاله علمی پژوهشی. مطالعه کتاب های روش تحقیق و آمار در این زمینه به شما کمک زیادی خواهد کرد. قبل از هر چیز باید موضوع مقاله خود را مشخص کنید. موضوع مقاله باید به صورت دقیق بیان شود و عملی باشد یعنی با توجه به ابزارها و امکانات موجود بتوانید آن را مورد پژوهش قرار دهید. برای پیدا کردن موضوع قبل از هر چیز علاقه خود را مشخص کنید و بعد در حیطه مورد نظر با روش هایی که پیشتر ذکر شد مقالات مربوطه رو در حوزه مورد نظرتون پیدا کنید. بدین ترتیب متوجه می شوید که تا کنون چه کارهایی در آن زمینه انجام شده است، چه متغیرها و چه ابزارهایی وجود دارد و چه روابطی بین متغیرها به دست آمده است. موضوعی که انتخاب می کنید نباید موضوع تکراری که بارها کار شده و نتیجه اش هم مشخص است باشد بلکه همیشه حداقل بخشی از موضوع باید جدید باشد تا کار شما را از پژوهش های پیشین متمایز کند. مثلا رابطه دو متغیر بارها در پژوهش های قبلی انجام شده اما تاکنون پژوهشی که رابطه این دو متغیر را با میانجی گری متغیر سومی بررسی کند انجام نگرفته است. این می شود یک موضوع جدید! یا اینکه در حیطه مورد نظر شما نتایج پژوهش ها در کشورهای مختلف متناقض بوده شما می توانید آن را در ایران اجرا و نتایج پژوهشتان را روی جمعیت ایرانی گزارش دهید. بعد از اینکه متغیرها و روابط بین آنها را مشخص کردید موضوع خود را به صورت دقیق بنویسید. سپس در مورد متغیرهایتان به صورت اختصاصی سرچ کنید و نظریات مربوط به هر متغیر و همچنین پژوهش ها و نتایج آنها را که در مورد روابط بین متغیرهایتان بوده را مشخص کنید. همچنین لازم است که سوال ها و فرضیه های پژوهش خود را نیز حتما تعیین کنید. این قسمت در قالب مقدمه مقاله قرار می گیرد (در ادامه راجع به مقدمه بیشتر توضیح خواهیم داد).

در مرجله بعدی لازم است نحوه اجرا، طرح پژوهش و ابزارهای موردنیاز را مشخص کنید. اول از همه باید طرح پژوهش خود را مشخص کنید. آیا همبستگی، آزمایشی، علی مقایسه ای و.... است؟ بعد از آن باید تعداد آزمودنی های مورد نیاز خود و نوع نمونه گیری را تعیین نمایید. سپس باید مشخص کنید که قصد دارید نمونه مورد نیاز خود را از کجا جمع آوری کنید؟ (برای مثال از دانشجویان یک دانشگاه خاص، از کلینک ، از بیمارستان و ....). بعد از آن باید مشخص کنید که برای سنجش هر متغیر در پژوهش قصد دارید از چه ابزاری استفاده کنید؟ ایا ابزار شما مصاحبه است یا پرسشنامه؟ اگر پرسشنامه است کدام یک از پرسشنامه های موجود بهتر از همه به مقاصد پژوهش شما نزدیک است و متغیر مربوطه را دقیق تر اندازه می گیری می کند؟ در هنگام نگارش مقاله جواب پرسشهای بالا در بخش روش و ابزارهای مقاله آورده می شود.

پس از اینکه جواب تمام سوالات بالا داده شد و ابزارها را نیز تهیه کردید نمونه گیری و جمع آوری داده را شروع کنید. در این مرحله با توجه به طرح پژوهشی شما، یکی از روش های نمونه گیری که در درس روش تحقیق با آن اشنا شده اید مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از اتمام نمونه گیری و جمع آوری داده وارد مرحله کار آماری میشویم. در این مرحله با توجه به نوع پژوهش و فرضیه های تحقیق روش آماری خود را مشخص و از نرم افزارهایی همچون spss و لیزرل استفاده می کنید. با استفاده از این نرم افزارها فرضیه های پژوهش مورد آزمون قرار می گیرد، به سوالات پژوهش پاسخ داده می شود و نتایج پژوهش به صورت آماری به دست می آید که در بخش نتایج مقاله ذکر می شود. بعد از این مرحله لازم است که یافته های آماری به دست آمده مورد بحث و تبیین قرار گیرند و با نتایج پژوهش های قبلی مقایسه شوند که تبیین های مربوطه در قسمت بحث و نتیجه گیری مقاله بیان می گردد.

بنابراین با توجه به آنچه گفته شد مقاله دارای چند بخش است: عنوان، اسم نویسندگان، چکیده فارسی و انگلیسی، مقدمه، روش و ابزارها، نتایج، بحث و نتیجه گیری و منابع.

در ادامه برای جمع بندی به صورت مختصر به هر یک از قسمتها اشاره می شود. در قسمت چکیده همان طور که از نامش پیداست لازم است خلاصه و چکیده ای از مقاله خود را بیان کنید (شامل هدف پژوهش، روش و ابزارها و نتایج و نتیجه گیری) و در انتها نیز چند کلید واژه مشخص می شود. هر مقاله یک چکیده فارسی و یک چکیده انگلیسی دارد که چکیده انگلیسی باید دقیقا منطبق با چکیده فارسی باشد.

در قسمت مقدمه باید موضوع خود را به تفصیل و روشنی بیان کنید و هدف از پژوهش خود را مشخص کنید. متغیرهای خود را تعریف کرده و نظریه های مربوط به موضوع و متغیرهای پژوهش را توضیح دهید. پژوهش های پیشین در مورد موضوع و روابط بین متغیرهای پژوهش را بیان کنید. همچنین اهمیت و ضرورت پژوهش و این که این پژوهش چه کار جدیدی را قرار است انجام دهد ذکر نمایید و در اخر فرضیه ها و سوال های پژوهش را بنویسید.

در قسمت روش و ابزارهای پژوهش باید نوع طرح پژوهش، نحوه نمونه گیری، تعداد افراد نمونه، ملاک های ورود و خروج پژوهش و نحوه اجرا را بیان کنید علاوه بر این لازم است که تمامی ابزارهای مورد استفاده در پژوهش را به دقت توضیح دهید. برای مثال نام پرسشنامه ها، نام طراح پرسشنامه ها و ویژگی های روانسنجی پرسشنامه ها از جمله روایی و پایایی را بیان کنید.

در قسمت نتایج باید یافته های به دست آمده از تحقیق خود را (که برای تحقیق های کمی به شکل آمار و ارقام است) بیان کنید. در این قسمت معمولا از چندین جدول که نتایج اماری را به صورت خلاصه نشان میدهند و استفاده می شود و لازم است نتایج آزمون تک تک فرضیه های پژوهش ذکر شود: کدام فرضیه تایید شد و کدام فرضیه رد شد.

قسمت بعدی بحث و نتیجه گیری نام دارد. در این بخش باید خلاصه ای از آنچه که انجام گرفته و نتایج به دست آمده بیان شود. سپس باید نتایج پژوهش خود را با نتایج پژوهش های مشابه پیشین مقایسه کنید و بیان کنید که آیا با نتایج پیشین همسو است یا نا همسو. علاوه بر این، باید نتایج به دست آمده تحقیق خود را تبیین کنید (برای هر فرضیه باید تبیین جداگانه ارایه دهید). همچنین در پایان، محدودیت های تحقیق، پیشنهاد های پژوهشی و کاربردهای عملی و نظری پژوهش خود را بیان کنید. در صورتی که برای انجام پژوهش اشخاص یا موسسه خاصی به شما کمک کرده است در اخر بحث و نتیجه گیری از آنها سپاسگزاری نمایید.

اخرین بخش مقاله منابع و ماخذ است. ابتدا منابع فارسی و سپس منابع انگلیسی آورده می شوند. نوشتن منابع نیز می تواند بر اساس فرمت های مختلفی باشد که رایج ترین آنها فرمت  APA و فرمت ونکوور است.

نکته پایانی که باید مورد توجه قرار بدهید این است که نوشتن مقاله نیاز به علاقه، پشتکار و صبر فراوان دارد. هیچ وقت فکر نکنید که در مدت زمان کوتاه می توانید مقاله خود را بنویسید و در مجله علمی پژوهشی چاپ کنید. پروسه نوشتن و علی الخصوص چاپ مقاله طولانی و زمان بر است و نیازمند اراده تلاش و حوصله زیاد است. بنابراین اگر به دنبال رزومه برای قبولی در دکترا هستید از همین امروز پژوهش را آغاز کنید!

نوع مطلب :
برچسب ها : نحوه نوشتن مقاله، نکات مقاله نویسی،
لینک های مرتبط :

       نظرات
چهارشنبه 4 شهریور 1394
زینب حاجی رسولیها
پنجشنبه 19 شهریور 1394 12:57 ق.ظ
سلام،چند تا مقاله واسه مصاحبه دکتری معموله که داشته باشی،میدونم بحث رقابت هست اما حداقل مقاله ای که احتمال قبولی باشه چندتاس؟
زینب حاجی رسولیها واقعا نمیشه سوالتون رو جواب داد، چون با شرایط من امسال دانشگاه الزهرا قبول شدن، پس حتی با تعداد صفر مقاله هم شما میتونید قبول بشید بستگی داره به دانشگاهی دارید مصاحبه میشید و رقباتون
جمعه 13 شهریور 1394 10:17 ب.ظ
سلام ممنون از توضیحتون
یه سوال داشتم چطوری میتونم سوالم رو از خانم دهقانی بپرسم؟
زینب حاجی رسولیها شمارشون که هست. وقت مشاوره بگیرید ازشون
چهارشنبه 11 شهریور 1394 09:43 ب.ظ
من واقعا نمیدونم. پس کجا باید و میتونم چاپ کنم؟ میشه راهنماییم کنید. واقعا اطلاعی ندارم من؟
زینب حاجی رسولیها با خانوم دهقانی مشورت کنید.
چهارشنبه 11 شهریور 1394 06:01 ب.ظ
سلام یه سوال دیگه هم داشتم اگه راهنمایی ام کنید ممنون میشم . خواستم بپرسم من اگه مقاله ای بنویسم اما اون رو توی ژورنال و یا مجله ای چاپ نکنم جزء رزومه برام حساب میشه ؟ چون هزینه چاپ توی ژورنال ها خیلی بالا هست برام . یا باید حتما ب چاپ برسه تا جزء رزومه کاری محسوب بشه . ممنون میشم پاسخ بدید.
زینب حاجی رسولیها مقاله چاپ نشده مساوی با مقاله نداشتن هست. شما مگه قراره تو مجله پولیا مقاله تون رو چاپ کنید؟ اونا که اپسیلونی ارزش نداره که
چهارشنبه 11 شهریور 1394 01:49 ب.ظ
سلام . خواستم بپرسم آیا میشه پایان نامه کارشناسی رو تبدیل ب مقاله کرد ؟ یعنی برای یک رزومه خوب بعدا گیر نمیدن ک چرا موضوع پایان نامه کارشناسی با مقاله ات یکی هست. البته من رشته کارشناسیم روان شناسیه . بعد دوم این که چاپ مقاله در مجلات داخل و خارج چه فرقی با هم دارن. یعنی اگه مجله در ژورنال خارجی چاپ بشه ارزش و امتیازش بالاتره ؟؟ ممنون ک همیشه کنارمون هستید
زینب حاجی رسولیها1. اصولا مقاله از پایان نامه درمیاد اصلا. ولی توی مصاحبه دکتری مقاله های پایان نامه فوقتون براشون مهم تره. 2. بله بالاتره خارجی
شنبه 7 شهریور 1394 06:18 ب.ظ
منظورم شرکت کنندگان در تحقیق که پرسشنامه ها رو جواب می دن یا آزمایش بر روی اونها انجام میشه.
زینب حاجی رسولیها بعدا نمیخواین جوابشونو بهشون بدین؟ برای چه كاری نگه دارین؟
شنبه 7 شهریور 1394 01:53 ب.ظ
سلام و خسته نباشید. در مورد اطلاعات شخصی افراد شرکت کننده می خواستم سوال کنم که آیا لازمه این اطلاعات به طور دقیق جایی ثبت بشه یا لازم نیست.
زینب حاجی رسولیها افراد شرکت کننده در چی؟ لطفا سوالتون رو واضح بپرسید
شنبه 7 شهریور 1394 01:53 ق.ظ
یه پیشنهاد داشتم خانوم حاجی رسولیها
خیلی خوب میشد اگه تو یه فضایی بچه های علاقه مند به تحقیق رو دور هم جمع میکردید یا از طریق پستی اونارو با هم مرتبط میکردید اینطوری هم بچه ها با سرعت بیشتری مقاله مینوشتن هم اینکه در صورت لزوم از کمک شما استفاده میکردن و اینطوری اسم شما هم توی مقاله های بچه ها میرفت
زینب حاجی رسولیها انشالله در سایت جدید. البته متوجه نشدم چرا اسم من باید بره توی مقاله دوستان
پنجشنبه 5 شهریور 1394 04:21 ب.ظ
سلام
خوب بود
یه نکته اضافه کنم با اجازه : اول از همه بشینید مقالات مختلف تو زمینه تخصصی خودتون رو بخونید با نگاه تحلیلی و نقادانه و با ادبیات پژوهشی زمینه خودتون آشنا بشید.
و بعد اینکه تحقیق را به خاطر علاقه و کنجکاوی انجام بدید نه صرفا رزومه .
یک روانشناس باید محقق باشه
بهروزی همه تون رو آرزومندم دوستان
پنجشنبه 5 شهریور 1394 08:56 ق.ظ
سلام بله لزوما رابطه مستقیمی میتونه نداشته باشه اما بحث من یک شخص خاص نیست بحث من نگرش حاکمه که موجب انبوهی از تحقیقات تکراری وبدون کاربرد خاص صرفا برای ارتقا رزومه و کسب شغل و..میشه تو این فضا دیگه اگه بخوای دغدغه مند و اصولی و طبق نیازهای جامعه خودت کار کنی کلاهت پس معرکس و مجبوری حداقل تا یه حدی که خودتو بالا بکشی همرنگ جماعت بشی..ما استادهاایی داریم که صاحب بیش از چهل کتاب در زمینه علوم انسانی هستند و بعضیاشون چند دوره پژوهشگر برتر کشور شدند و تو فضای دانشگاهی اسم دارند اما هیچکس حتی یه کتاباشونو نخونده چرا؟؟چون فقط به فکر ارتقا رزومه بودند و تقصیر خودشونم نبوده مجبور بودند که باشند چون سیستم اینجوری ما را تربیت میکنه..اماقبول دارم هستند که در عین کمیت کارهای زیاد پرباری هم دارند مث کاتوزیان حقوق یا زرین کوب وندوشن و...ببخشید
زینب حاجی رسولیها بله حرف تون کاملا درسته
پنجشنبه 5 شهریور 1394 12:55 ق.ظ
باسلام و سپاس فراوان از عزیزانم خانم دهقانی و خانم حاجی رسولیها، اگه مقاله توسط دو نفر نوشته بشه، باز هم واسه رزومه امتیاز میگیره؟
اجرتون با خدا.
زینب حاجی رسولیها فکر میکنم مقاله یک نفره نداریم اصلا. مقاله خود من 4 تا اسم روش خورده بوده.
چهارشنبه 4 شهریور 1394 10:05 ب.ظ
تشکر از شما و خانم دهقانی..اما واقعا چقد بده که در فضای کمی نگر غالب بر آموزش عالی کشور مجبوریم برای ورود به عرصه های بالاتر به جای غنای بینشی حود صرفا به انجام تحقیقات و تکرار کارهای صورت گرفنه برای کسب امتیاز دست بزنیمچیزی که اینقد الان بین همهممون رایج شده که قبحش سکشته شده والبته ناچاریم..در این زمینه خانم حاجی رسولیها مقاله ای از دکتر لادن فتی با عنوان مرثیه برپژوهش در روانشناسی کشور ر ابه میلتون فرستادم به نظرم بد نباشه الان که پست مقاله و بحثاش داغه بزارید..
زینب حاجی رسولیها بله خوندمش اونو. مال خیلی وقت پیشه. اخه نباید فکر کنیم لزوما کسی که کمیت رو برده بالا کیفیتش اومده پایین
چهارشنبه 4 شهریور 1394 06:28 ب.ظ
خب من گیجم هنوز اگه اکثرا دوسه تا داشتن خب شمام که یکی داشتین بعد رتبه شماتم که بهتر بوده نمیشد مثلا یه جا پایین تر از تهران قبول بشین؟؟مثلا نمیدونید اون که خوارزمی سلامت قبول شده چه رزومه ای داشته؟؟..یه سوال دیگه .امسالم که مث پارسال اول ازمون کتبی امل زبان واستعداده و دروس تخصصی بعد مصاحبه پس فرقی نکرده با سالهای قبل فرقش دقیقا چیه الان؟
زینب حاجی رسولیها نوشتم اینجا که. مثلا الزهرا اگر زده بودم قبول شده بودم. ولی نزدم فعلا یکی از دوستان خودم که سلامت خوارزمی قبول شده دو مقاله چاپ شده داشته. رتبه اصلا نمیتونه اندازه مقاله رو جبران کنه. اون هم وقتی رتبه ها همه زیر 100 هست. فرقش اینه که رتبه نمیدن و دیگه نمره ازمون 1 درصد هم اثر نداره. و فقط راه ورود به مصاحبه س
چهارشنبه 4 شهریور 1394 05:47 ب.ظ
سلام دوستان. ممنون از اظهار لطفتتون. امیدوارم این متن کوتاه طلیعه پژوهش های شما باشه. از دوست خوبم خانم حاج رسولی ها و دغدغه مندی سازنده اشان هم بسیار سپاسگزارم
چهارشنبه 4 شهریور 1394 02:56 ب.ظ
خانم دهقانی عزیز بسیار ازتون سپاسگزارم خانم حاج رسولی ها از اینکه با شما اشنا شدم بسیار خوشحالم حضور شما که به صورت مجازی هست خیلی مفید تر از اساتید دانشگاه برای من است شما شایسته بهترین نتایج هستید ان شاالله به هدف های عالی تون برسید
چهارشنبه 4 شهریور 1394 02:37 ب.ظ
سلام عالی بود ممنون
چهارشنبه 4 شهریور 1394 01:42 ب.ظ
سلام تو یه پستا خوندم شما فرموده بودین بچه هایی که روز مصاحبه دیدن یکی دوتا بیشتر مقاله نداشتن اما انگار خیلی بیشتر بوده درسته؟
زینب حاجی رسولیها نه خانوم دهقانی رو نگاه نکنید. ایشون تو همه دانشگاه ها اول شده بودن تو مصاحبه. ولی بقیه همین حدود بودن. دو سه تا
چهارشنبه 4 شهریور 1394 01:06 ب.ظ
واسه هر مقاله ای که چاپ بشه اندازه ی یه پایان نامه وقت میگیره
زینب حاجی رسولیها نه اونقدر. پایان نامه مفصل تره. ولی زیاد وقت میگیره. خصوصا چندتای اولی تا راه بیفتید
چهارشنبه 4 شهریور 1394 11:25 ق.ظ
بسیار عالی بود خانوم دهقان زحمت کشیدید ایشالا یه روز جبران کنیم :) و همینطور از خانوم حاجی رسولیها که مثل همیشه یاری رسان ما هستید :)
سوالی که پیش میاد اینه که اگه پایان نامه ی کارشناسیمون رو تبدیل به مقاله کنیم مشکلی که برای قبولش پیش نمیاد?
زینب حاجی رسولیها مشکلی نداره. ولی توی مصاحبه دکتری اصل کار مقاله پایان نامه ارشده
چهارشنبه 4 شهریور 1394 11:14 ق.ظ
با سلام و درود و سپاس از بذل محبتتان خانم حاجی رسولیها و خانم دهقان مطمئن باشید هر قدم که برای این جوانان که مشتاق راه روانشناسی هستند، برای جلال اسم خداوند بردارید ، بیکران برکت در جسم و روح از معبودتان به حض راستین دریافت خواهید کرد.
و من باور دارم شما برای ایمان و سلوک معنوی که در شیرازه علم روانشناسی است برای جوانان، خانم ها و آقایان این محفل با بیاناتتان راه نماباشید،تا این را سرلوحه شروع هر کاری بدانند(چه درس چه پژوهش) و مطمئن باشند بقیه امور به ذات راست خداوند. برایشان مهیا خواهد شد و آرامش را از خداوند بگیرند
ایام به بخت و کامتان باد
آ مین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.