تبلیغات
کنکور ارشد روانشناسی - اطلاعیه وزیر بهداشت و جوابیه ای بر آن
 
کنکور ارشد روانشناسی
هر آنچه برای قبولی در کنکور ارشد روانشناسی نیاز دارید
درباره وبلاگ


دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی دانشگاه شهیدبهشتی

رتبه 2 روانشناسی در کنکور دکتری

رتبه 7 روانشناسی عمومی و
23 روانشناسی بالینی
در کنکور کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه تهران

کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف

یک سال سابقه مشاوره تخصصی دپارتمان روانشناسی
در موسسه ماهان

6 سال مشاوره کنکور ارشد روانشناسی""لطفا نظرات خود را به صورت خصوصی ارسال نکنید!""

لطفا سوالات خود را در پست مرتبط درج کنید


تلگرام منشی: خانوم ندا راستگو : nr789@

حتما در کانال تلگرام عضو شوید
https://telegram.me/ravanshenasi_hajirasouliha

مدیر وبلاگ : زینب حاجی رسولیها
مطالب اخیر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دو هفته پیش خبری اعلام شد مبنی بر اینکه آقای وزیر بهداشت فرموده بودند که روانشناسی بالینی فقط باید به وزارت بهداشت واگذار شود. 

خبر: لزوم پذیرش دانشجوی روانشناسی بالینی فقط توسط وزارت بهداشت مورخ 29 مهر 94

وزیر بهداشت با بیان انتقاد از رشته هایی که دانشجو حتی یک روز هم دوره بالینی را طی نمی کند، گفت: یکی از تصمیمات نادرست سالهای گذشته تربیت دانشجویان توسط وزارت علوم، در رشته هایی بوده است که به هیچ عنوان از بهداشت و درمان جدا نیستند، برای نمونه روانشناس بالینی حتما باید توسط وزارت بهداشت پذیرش شود.

وزیر بهداشت یکی از تصمیمات نادرست سالهای گذشته را تربیت دانشجویان توسط وزارت علوم، در رشته هایی دانست که به هیچ عنوان از بهداشت و درمان جدا نیستند. به عنوان نمونه روانشناس بالینی حتما باید در زیر مجموعه وزارت بهداشت، تربیت شوند در حالی که وزارت علوم، سالانه چندین هزار روانشناس بالینی را تربیت می کند و این شرایط به این رشته منحصر نمی شود چراکه در برخی از رشته ها، دانشجویان حتی یک روز هم دوره بالینی را نمی بینند.

وزیر بهداشت گفت: طبق سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، تولیت سلامت با وزارت بهداشت است طی چندین جلسه با وزارت علوم، در روزهای آینده در خصوص استفاده از بالین برای برخی رشته ها تصمیم گیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته دنیا، روان کاوی و روان درمانی بخشی از روانپزشکی است و اخیرا هم پس از دوره تخصص، رشته ای جدید تحت عنوان فلوشیپ روان درمانی راه اندازی شد و ما نیز بر توسعه این رشته توجه داریم

دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی به این نکته توجه و اهتمام دارند که آموزش چنین رشته ها و گروه های مشابهی که با سلامت مردم سر و کار دارند در قالب مصوبات شورای گسترش وزارت بهداشت صورت گیرد.


خیلی از دوستان نگران شده بودند که حالا چه می شود؟

در کل توصیه ای که به شما دارم این است که اگر بخواهید در این مملکت با این اخبار هر روز بالا و پایین شوید دیگر جانی برایتان نمی ماند که زندگی کنید. پس باید واقعا درک کنیم که کجا داریم زندگی می کنیم، جایی که ممکن است واقعا نتوانید برای حتی 5 سال آینده خود برنامه بریزید و هر لحظه خبری جدید و تصمیمی جدید اعلام می شود. باید خودمان را از این پروسه جدا کنیم و جوری زندگی را سخت نگیریم که با عوض شدن یک قانون تمام زندگی مان زیر و رو شود.

در هر صورت این اتفاق ممکن است در اینده دور یا نزدیک بیفتد، اما به کنکور امسالتان نمی رسد نگران نباشید


اما امروز جوابیه و وب نوشته ای از دکتر پورشریفی عزیز منتشر شد که می خواهم حتما آن

 را با دقت بخوانید

ادامه مطلب را کلیک کنید

آیا لازم است روان­شناسان، عباسی ­ها و فدایی­ ها را جدی بگیرند؟

وب نوشته ای از دکتر حمید پورشریفی

۱۵ آبان ماه ۱۳۹۴

چند سالی است که فردی به نام عباسی یا شاید دکتر عباسی، سخنرانی هایی در خصوص زیر سئوال بردن روان­شناسی و روان­شناسان داشته است. در سخنرانی های ایشان گاهی روان­شناسی صرفا به دیدگاه فروید تقلیل یافته و با برداشت ای بسا نادرستی که از رویکرد روان تحلیلی ارایه می­شود، کل روان­شناسی و روان­شناسان زیر سئوال برده می­شود. همچنین چندسالی است که روان­پزشکی به نام دکتر فدایی، سعی در تقلیل جایگاه روان­شناسان داشته است که مصاحبه اخیر ایشان به تاریخ هفتم آبان و اظهار اینکه «انجام روان درمانی توسط روان­شناسان غیرقانونی است» از جمله همین حرف ها است؛ حرفهایی که برخی از اعضای حرفه را بی­ سبب آشفته کرده است. دکتر فدایی روان­پزشکی است که احتمالا دوست دارد خود را نماینده روان­پزشکان بداند ولی شواهد گویای چنین امری نیست. احتمال دارد عباسی ­ها، حتی فدایی ­ها را هم قبول نداشته باشد، اما چه چیزی این دو را در کنار هم قرار می­دهد؟ شاید تنها وجه مشترکی که بین صحبت­های عباسی ­ها و فدایی ­ها وجود دارد بیان سخنانی بدون شواهد علمی، مبتنی بر هیجان، سرشار از پیشداوری، سوگیری و قضاوت است.

اما سئوالی که مطرح می­شود اینکه چه چیزی عباسی ­ها و فدایی ­ها را مطرح می­کند؟ به نظر می­رسد جدی گرفتن بیش از حد و غیر ضروری چنین صحبت­هایی توسط برخی از اعضای حرفه­ ی روان­شناسی، اصلی­ترین دلیل مطرح شدن آنها باشد. اگر نگرانی­های برخی از اعضای حرفه وجود نداشت، جا داشت که حتی این نوشته هم به نگارش در نمی­آمد. بسیار دیده می­شود که برخی از دانشجویان و شاید دانش­آموختگان روان­شناسی، از شنیدن سخنان عباسی ­ها و فدایی ­ها بر آشفته می­شوند، به منظور نقد این حرف­ها، ناخواسته آن مطالب را توزیع می­کنند و حتی گله می­کنند که چرا کسی به این افراد پاسخ نمی­دهد. در حالی که پاسخ به چنین صحبت­های هیجانی، افتادن در تله­ای است که هیچ محصول منطقی و خوش­آیندی نه برای روان­شناسان و نه برای روان­پزشکان و به تبع آن برای جامعه نخواهد داشت. به عبارتی پاسخ به برخی از اظهارنظرها، اهمیت بخشیدن به آنهاست.

نگارنده در مقدمه بحث ویژه خبرنامه شماره ۳۰ (زمستان ۹۳) انجمن روان­شناسی ایران در خصوص چنین اظهارنظرهایی مطلبی نوشته بود که تکرار آن خالی از لطف نخواهد بود و آن اینکه: « قطار روان­شناسی در ایران پویا، سرزنده و موثر به پیش می­رود. یکی از ملاک­های این حرکت موثر رو به جلو، هجمه­ هایی است که گاهی متوجه روان­شناسی می­شود... به راستی می­توان به آنها به چشم هجمه نگریست، و آنها را چونان سنگ­هایی در نظر گرفت که به سمت قطار پرتاپ می­شود. این هجمه­ ها نشان می­دهد که روان­شناسی در ایران منشا اثر است ؛ چرا که گفته می­شود، سنگ­ها به سمت قطاری پرتاب می­شود که در حال حرکت باشد. بی­شک قطاربانان و قطار رانانِ منطقی نه به توقف قطار و نه پاسخ به سنگ می­اندیشند و تنها انتخاب­­شان ادامه­ی مسیر و آن هم پرتوان­تر از قبل است». اختیارات روان­شناسان و حوزه عمل آنها توسط فدایی­ها تعیین نشده است که حدمرز این اختیارات نیز توسط ایشان مشخص شود.

اشتباه فاحشی خواهد بود که به اعتبار حرف افرادی که ای بسا نماینده حرفه خود نیستند در تله ی چالش بین روان­شناسان و روان­پزشکان بیفتیم. شاید بتوان گفت اکثریت قریب به اتفاق روان­پزشکان بر جایگاه روان­شناسان و نقش تعیین کننده آنها واقفند، همانطوری که اکثریت قریب به اتفاق روان­شناسان بر جایگاه و اهمیت روان­پزشکان آگاهی دارند. در واقع روان­شناسان و روان­پزشکان، نه فراتر از همدیگر، نه فروتر از همدیگر و نه در نقطه مقابل هم هستند بلکه، دو عضو از حرفه های سلامت هستند که در تعامل با هم، سلامتی، کاهش رنج و توانمندی را برای انسان­ها به ارمغان می­آورند. بی­شک چه روان­درمانی و چه هر خدمت مرتبط، مستلزم صلاحیت­هایی است وارایه هر گونه خدماتی چه توسط روان­پزشکان و چه توسط روان­شناسان بدون کسب صلاحیت لازم مقبول نیست. رعایت مرزهای صلاحیت، که در خصوص آن درخبرنامه شماره ۳۲ (تابستان ۹۴) انجمن روا­ن­شناسی ایران توسط نگارنده مطالبی نوشته شده است، امری است که سازمان نظام روان­شناسی و مشاوره و در راس آن شورای مرکزی آن سازمان به صورت جدی و بیش از پیش در دستور کار خود قرار داده است.

از صحبت عباسی­ ها و فدایی ­ها بگذریم، در خصوص سخنان وزیر محترم بهداشت چه می­توان گفت که به تاریخ ۲۹ مهر در مصاحبه ای با عنوان «تربیت روانشناسان بالینی بر عهده وزارت بهداشت است» مطرح نموده است و آن اینکه: «از نظر ما، روان­شناسان، روان­پزشکان، پرستاران این حوزه جزیی از تیم پزشکی هستند و لازم است تا در قالب مصوبات شورای گسترش وزارت بهداشت مجوز گرفته و توسعه یابند که حدود اختیارات، روابط و حیطه درمانی آنها مشخص شود». بی­شک جنس این سخنان با صحبت­های فدایی­ها فرق می­کند و در آن یک دغدغه ی منطقی یعنی رعایت مرزهای صلاحیت دیده می­شود که در نوع خود ارزشمند است، اما فارغ از اینکه آموزش روان­شناسان بالینی در وزارت بهداشت باشد یا در وزارت علوم، که خود جای بحث دارد و به نظر می رسد نمی­تواند به راحتی و با نگاه همه یا هیچ حل شود، مساله­ای که وزیر محترم بهداشت لازم است بیش از پیش به آن توجه داشته باشند این است که در مورد روان­شناسان، تنها مرجعی که به لحاظ قانونی می­تواند حدود اختیارات و مرزهای صلاحیت را تعیین کند سازمان نظام روان­شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران است که مصوب مجلس محترم شورای اسلامی بوده و اختیارات آن فراتر از آن هست که توسط یک وزارتخانه و یا حتی چند وزارتخانه در خصوص آن تصمیم­ گیری شود. وزارت بهداشت نمی­تواند به ارتقای سلامت به طور اعم و سلامت روانی به طور اخص بپردازد بی­آنکه با سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به عنوان متولی اصلی روانشناسان، یکی از حرفه­ های تعیین کننده سلامت، تعاملی منطقی و در خور جایگاه داشته باشد.

منبع:

http://poursharifi.ir/اخبار/جزئیات-خبر/ArticleId/445

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
جمعه 15 آبان 1394
زینب حاجی رسولیها
پنجشنبه 24 تیر 1395 07:49 ق.ظ
سلام لیسانس مدیریت دارم باواگذاری روانشناسی به وزارت بهداشت
دیگه نمیتونم ارشد شرکت کنم؟
زینب حاجی رسولیها واگذار نشده
سه شنبه 8 تیر 1395 12:11 ب.ظ
من که میگم این قانون دوباره لغو میشه.مگه الکیه؟!من دانشجوی ارشد بالینی دانشگاه شاهدم ولی لیسانسم مدیریت بوده.یعنی الان به ضرر من وامثال من هم هست؟یا فقط به ضرر اوناییه که تازه میخواستن تغییررشته بدن وکنکور ارشد بدن؟میشه لطفا جواب بدید؟ممنون
زینب حاجی رسولیهاکانال تلگرام رو مطالعه کنید.
دوشنبه 7 تیر 1395 11:36 ب.ظ
سلام.چه فرقی میکنه روان بالینی بره زیر نظر وزارت بهداشت؟چرا اینقد بچه ها نگرانن ؟شما میدونین؟خب بجای کنکور سازمان سنجش؟کنکور وزارت بهداشت رو میدیم.ناراحتی نداره.به نظر شما فرقی میکنه؟
زینب حاجی رسولیها چون تغییر رشته ای ها اجازش رو ندارن
دوشنبه 7 تیر 1395 11:18 ب.ظ
سلام.وزارت بهداشت که خیلی کم دانشجو میپذیره.یعنی حالا که این قانون تصویب شد ظرفیتهاش اضافه میشه و حدود ۲۳۰ نفری رو که هرسال وزارت علوم میگرفت,وزارت بهداشت میگیره؟؟؟بعد تغییر رشته ای ها هم دیگه نمیتونن شرکت کنن؟؟؟شما که آب از سرتون گذشته وفارغ التحصیل شدید،ولی آیا به ضرر شما فارغ التحصیلان هم هست؟؟؟لطفا اگه میشه همه این ابهامات منو برطرف کنید.شما کلا موافقید که یه دفعه این تصمیمو گرفتن؟؟؟
زینب حاجی رسولیها بخدا من هم نمیدونم. چرا از من خشم دارید (اب از سرم گذشته) ، مگه من دکترا ندارم، مگه من پروانه ندارم؟ همه اینها برای من هم معضل شده. من چه کاره ام که نظری بدم
دوشنبه 7 تیر 1395 02:55 ب.ظ
این قانون بالاخره تصویب شد و از سال آینده اجرا میشه !!!

تکلیف ما تغییر رشته ای ها چی میشه خانم حاجی رسولی ؟
نمیتونیم در کنکور سال آینده شرکت کنیم ؟
زینب حاجی رسولیها نمیدونم بخدا. من خودمم اشفته ام.
چهارشنبه 11 آذر 1394 08:14 ق.ظ
سلام .میخواستم بپرسم شما اطلاع دارید زمان ثبت نام ازمون وزارت بهداشت کی هست؛واینکه منابع ببا منابع وزارت علوم فرق داره یا نه ؟
زینب حاجی رسولیها به سایت sanjeshp.ir مراجعه كنید
چهارشنبه 4 آذر 1394 01:09 ق.ظ
سلام با توجه به محترم بودن نظرات عزیزان و با توجه به تجربه خودم دراین حوزه وکاردرمانی اول از همه واولویت با خود فرد هست شما چه دانشگاه ازاد باشی چه وزارت علوم یا بهداشت باید خودت قوی کارکنی ومطالعه. من دانشجویی داشتم در دانشگاه ازاد به خاطر شرایط کاری نتونست وقت برای کنکور بزاره خیلی قویتر از کسی بوده که حتی تو بهداشت خونده البته افرادی که بهداشت می خونن خیلی قوی کار می کنن ولی تجربه نشون داده همه چی به انگیزه وتوانایی وهدف فرد ربط داره سعی کنید شرایط خودتون هم بسنجید موفقیت در این حوزه به تلاش فردی واستفاده از کارگاه های اساتید برجسته ومطالعه وبه روز شدن هست واین خیلی مهمه.مطمعن باشید اگر شما قوی کار کنید دیگه پرسیدن اینکه کدوم دانشگاه بودین و.. مهم نیست هر کسی خودش رو بهتر میشناسه البته با این عمه تراپی ها هم قاطی نشه.به روز باشید واز داشته هاتون استفاده کنید مطمعن باشید موفق م یشوید باتشکر از خانم حاجی رسولی های عزیزکه وبلاگ محتوا وخوبی دارن.سپاس
زینب حاجی رسولیها ممنون از نظرات خوبتون، حرفتون كاملا درسته، من هم بچه های خیلی زیادی رو از دانشگاه ازاد دیدم كه در كار درمان فوق العاده قوی هستن، و بازهم تعداد خیلی زیادی از دانشگاه سراسری كه چیزی بلد نبودند، دقیقا به انگیزه و پشتكار فرد بستگی داره
یکشنبه 24 آبان 1394 11:29 ق.ظ
سلام اگر بره زیر مجموعه بهداشت یعنی فقط کارشناسی روانشناسی میتونه ارشد شرکت کنه؟
زینب حاجی رسولیها احتمالا
شنبه 23 آبان 1394 09:19 ب.ظ
سلام متاسفانه با روی کار آمدن دکتر هاشمی بارها تن روان شناسان لرزیده! اول دفترچه ارزش نسبی دو که تعداد یادی مثل من را از کار بیکار کرد و حالا هم این!!
به عقیده من اینها نمیتونه کاری برای حال بیمار روان درمانی و روان شناسی در ایران بکنه! متاسفانه سیل فارغ التحصیلان مقاطع ارشد و دکترا نه فقط برای رشته روان شناسی که بسیاری از رشته های دیگر مخرب است اثرات آن را از همین الان هم داریم می بینیم .روان شناسانی که فرق هذیان و توهم را نمی دانند!!!!جای تاسف است که هرکسی به خیال آسان بودن رشته روان شناسی و صرفا برای گرفتن مدرک بالاتر در این رقابت مضحک مدرک گیری در کنکور ارشد دانشگاه آزاد شرکت می کند و بی آنکه یک کتاب بخواند قبول می شود این برای امثال من و شما زخمی عمیق است!
راه چاره فرستادن دانشجو به بخش های بیمارستان روانپزشکی نیست مگر همه ما قرار است با بیماران حاد روانپزشکی کار کنیم و مگر همه روان شناسی در این بیمارستانهاست؟؟
من بعنوان یک روان شناس بالینی که سه سال در بخش های روانپزشکی صدها بیمار حاد روانپزشکی را دیده ام اعتراف می کنم که این همه روان شناسی بالینی نبود .بهتر است هم فکری برای پذیرش دانشجو شود هم برای آموزش بهینه آنها(خواندن چهار جزوه 50 برگه ای و ترجمه چهارمقاله و تهیه چهارپاورپوینت برای کنفرانس روان شناس بالینی نمیسازد)و هم برای کسب مجوز برای شروع به کار در حیطه بالینی!
در حال حاضر با ضعف شدید در زمینه پذیرش و آموزش فقط با معیارهای سفت وسخت برای ارایه مجوز کار می توان راه چاره ای یافت و برای تربیت روان شناسان آینده در زمینه پذیرش و اموزش هم فکری کرد
موفق
زینب حاجی رسولیها با تمام حرفهاتون موافقم. مو به مو.
شنبه 23 آبان 1394 12:16 ق.ظ
خانم حاج رسولیها بعد از جلسه اخیر وزرای علوم و بهداشت به نظر شخصی تون چقدر احتمال داره این رشته ها وزارت علوم واگذار بشه ؟
و اینکه به نظرتون در صورت واگذاری تکلیف دکترای اونایی که ارشدشون رو علوم خوندن چی میشه ؟
زینب حاجی رسولیها سلام من هم واقعا نمیدونم. و نمیدونم تکلیف این همه دانشجو و استاد چی میخواد بشه
پنجشنبه 21 آبان 1394 11:58 ب.ظ
دوست عزیز مگه بنده از کسی ترس دارم که خودم بنویسم و به شکل دیگه وانمود کنم، حتی کسی منو نمیشناسه!! استدلال عجیبی بود!! این جوابه در پست مربوط به سایت آقای پور شریفی بود که مثل اینکه ایشون بخش مربوط به نظرات رو کلا غیر فعال کردن نمیدونم دلیلشون چی بوده!
پنجشنبه 21 آبان 1394 10:06 ب.ظ
این جوابیه کجاست که ما هرچه سرچ کردیم چیزی پیدا نکردیم ؟ آدرسشو بگذارید . در غیر اینصورت، حمل بر این خواهد شد که خودتان زحمت نوشتن آن را برعهده گرفته اید .
پنجشنبه 21 آبان 1394 02:12 ب.ظ
خانوم حاجی رسولی ها این جوابیه رو تو فضای سایبر پیدا کردم و گیج کرده از یک طرف شما و آقای دکتر پورشریفی می گید که صحبت های آقای عباسی علمی نیست از طرف دیگه این جوابیه میتونه جالب باشه که یکی از طرفدارای آقای عباسی نوشته.
نظرتون چیه؟
پنجشنبه 21 آبان 1394 02:09 ب.ظ
جوابیه:
(آقای پورشریفی، در حال حاضر کمتر روانشناسی در سطح آمریکا و اروپا وجود دارد که به این موضوع اشاره نکرده باشد که روانشناسی امروز ناکارامد و تنها در سطح فردی و در برخی موارد باعث درمان کامل می شود، جنبش دهه ی 70 نشانگر همین موضوع بود، امروزه حتی شاهد آن هستیم روانشناسی سلامت در خیلی از حوزه ها به شکست منتهی گشته است. اینکه بگوییم روانشناسی به سرعت به جلو حرکت می کند یک دروغ آشکار است؛ گواه این حرف نگاه ریزبین به کف جامعه است که روز به روز سطح سلامت روان مردم جهان پایین آمده، روانشناسان ما که دیگر از یالوم، الیس، ریچ و... بالاتر نیستند، اگر شما حرف جدیدی دارید ما استقبال می کنیم! آقای پورشریفی شما در گوشه ای از نوشتار خود به غیر علمی بودن سخنان دکتر عباسی اشاره کرده اید، آیا از نظر شما تحقیقاتی که به وسیله ی پرسشنامه و مشاهده و مصاحبه به دست آمده اند، علم هستند؟ در اینجا باید اشاره کنم که روانشناسی شبه علم است و شما را ارجاع می دهم به کتاب (علم، شبه علم و علم دروغین، نویسنده هانری-ژری ارس)، اگر میخواهید فروید را دباره بشناسید حتما به زبان انگلیسی سرچ کنید و معضلات انقلاب جنسی دهه ی 70 را از زبان خود غربی ها مرور کنید و حتما در کنار آن خواهر زاده ی فروید ادوارد برنایدز را بشناسید، اگر می خواهید مکتب رفتارگرایی را دوباره بشناسید حتما در بستر تصمیم گیری های رسانه ای ریز شوید آنگاه به راحتی می توانید متوجه شوید که پایه ی اصلی تفردگرایی حاکم بر غرب که در حال تعمیم به دهکده ی جهانی است نتیجه ی کدام رویکرد روانشناسی است، اگر می خواهید اگزیستانسیال را دوباره بشناسید به همان جمله ی معروف یالوم اشاره می کنم که در پیری دچار اضطراب مرگ شده است درمانگری که خود داعیه ی این گونه درمان را دارد، آقای پورشریفی چرا آدرس غلط به دانشجو می دهید؟ با این شیوه ی فرافکنانه تنها جایگاه روانشناسی را به گزاره های غلط فروکاست می کنید. به امید خداوند سال آینده برنامه هایی برای دانشگاه تهران طرح ریزی کرده ایم که به صورت حضوری اجرا خواهد شد، آن روز امیدوارم پورشریفی ها توان جواب دادن به مباحث مارا داشته باشند)
پنجشنبه 21 آبان 1394 12:22 ق.ظ
یعنی در این سطح جایگاه علمی ایشون پایینه؟
زینب حاجی رسولیهاعباسی مگه جایگاه علمی ام داره؟
چهارشنبه 20 آبان 1394 11:32 ب.ظ
سلام خانوم حاجی رسولیها
ممنون از مطالب خوبتون
من کنجکاو شدم آقای عباسی رو بیشتر بشناسم، خود بنده دانش آموخته ی روانشناسی هستم و از بعضی از نقایص رشته با خبرم، ممکنه نکات مثبتی هم بیان شده باشه که قابل تامل باشند
نظر شما چیه؟
زینب حاجی رسولیها اوه اوه اگر ذره ای به حرفهای اقای عباسی معتقد باشید مشکل بزرگی این وسط هستا، حواستون باشه که علم چیه و خزعبلات بدون رفرنس یک ادم متوهم چیه
چهارشنبه 20 آبان 1394 09:17 ب.ظ
سلام خانم حاجی رسولیها
ممنون از مطالبتون
ببخشید این دکتر عباسی که دکتر پورشریفی گفتن چرا بر علیه روانشناسی حرف زدن؟ دقیقا منظورشون چی بوده؟
تشکر فراوان
زینب حاجی رسولیها یه سرچ کنید ویدیو هاشون رو ببینید
دوشنبه 18 آبان 1394 02:15 ق.ظ
سلام خانم حاج رسولی ها . بنده کارشناسی روان شناسی عمومی ترم دوم هستم. واقعا علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع ارشد گرایش بالینی هستم. الان با خواندن چنین خبری بسیار نگران شدم. یعنی امکان ادامه تحصیل برای من ممکنه وجود نداشته باشه؟
زینب حاجی رسولیها میدونید که در اوضاع کنونی که هر روز یه چیزی اعلام میشه همه چی ممکنه،
شنبه 16 آبان 1394 07:39 ق.ظ
سلام .مطمئنید که به امسال نمی رسه ؟منظورم اینه که اطلاعی یا دلیل خاصی هست که میگید نمیرسه؟
اینهمه وقت و برنامه ریزی و هزینه آزمون و کتاب و ... کاش لا اقل می دونستیم که برنامه امسالمون چیه !!!
زینب حاجی رسولیها طبق تجربه م در سالهای پیش. معمولا قانونی که بخواد تصویب بشه از همون سال اجرایی نمیشه. چون اونها هم میدونن شما خیلی وقته دارید میخونید
جمعه 15 آبان 1394 02:30 ب.ظ
بااین شاخه اون شاخه پریدن عاقبت روانشناسی میشه مثل 47 هزار مردودی کلاس اول دبستان !!!!!!! قراره آموزش ما غربی بشه؟؟؟؟ فقط ظاهرش آیا؟ به جای دعوا سره اینکه روانشناسی بشه مال کدوم وزارت خونه بهتر بحث بشه سره اینکه چطور میشه روانشناس روانشناسی و رواندرمانی کنه و روانپزشک دارودرمانی و هر کدوم کاملا بجا باشه کارشون.میشه یه سری واحد به بالینی علوم اضافه کنن و توی وزارت علوم هم بالینگرای قوی تربیت کنن نه نظریه خوان!!! هر چندسخته... باید یکسری ها قید یکسری منافع رو بزنن!!!!
زینب خانوم هم همش گفتن تو بهترین دانشگاه کشور یه کیس هم ندیدن دیگه تعصبش کجاس؟؟؟؟
جمعه 15 آبان 1394 02:10 ب.ظ
سلام / خانم حاج رسولیها خسته نباشید
من تصمیم دارم چاپ جدید کاپلان را بخرم اما نمی دونم ترجمه دکتر گنجی را بخرم یا ترجمه رضایی را / یکی انتشارات ساوالان هست و اون یکی ارجمند / میخوام ترجمه کتاب خشک نباشه و خسته کننده نباشه و برای معادل کلمات انگلیسی از کلمات عجیب و غریب خود ساخته فارسی استفاده نشه که خود اون کلمات ساعت ها وقت می بره که بفهمی چی هستش / به خدا بعض جاها خود کلمه انگلیسی بهتر قابل فهم هست تا معادل عجیب و غریب فارسییش
زینب حاجی رسولیهاکاپلان گنجی طبیعتا
جمعه 15 آبان 1394 01:50 ب.ظ
من نمیگم واقعیت و حقیقت رو در نظر نگیریم.ولی بعد کلی شکست و اشتباه و شکست و گریه و خیلی چیزا از دست دادن( البته همیشه ممنون اینم) به ین نتیجه رسیدم تو اینجا بهترین کار اینه سرتو باندبازی پایین و تلاشت رو بکنی.نهایت تلاش.بدون کوچکترین ترسی.حتی از ..... ,چون اینجا خبری از .................
جمعه 15 آبان 1394 01:50 ب.ظ
از همه چیز که بگذریم ، توصیتون واقع بینانه بود ، ببینید از پارسال تا الان چقدر مارو بازی دادن ،
پس کار خودمونو بکنیم ،
داستان فداییها هم ، داستان پوله عزیز داستان پول .!!
جمعه 15 آبان 1394 01:47 ب.ظ
دکتر پورافکار روانپزشک تبریزی یه جمله معروف داره که میگه کسی که خاک بمیارستان های روانی را نخوره درمانگر نمیشه / من به خدا لیسانس از دانشگاهدولتی گرفتم و ارشد خودمو هم از دانشگاه دولتی دارم میگیرم تا حالا چند بار رفتیم بیمارستان که به تفریح گذشته / عکس گرفتیم که فردا کلاس بزاریم به همه که بیمارستان رفتیم
زینب حاجی رسولیهالزوما با بیمارستان رفتن هم کسی درمانگر نمیشود
جمعه 15 آبان 1394 01:43 ب.ظ
اون روز که در برنامه صداو سیما که روانشناس و روانپزشک دعوت شده بودند دیدم که چطور روانشناس حرفی واسه گفتن نداره و حتی بعضی جاها روانپزشک غلطهای روانشناس را اصلاح میکنه لعنت به وزارت علوم و دانشگاه ازاد گفتم و شرمنده شدم از روانشناسی خوندممن بدون تعصب حق را به وزیر علوم میدم
جمعه 15 آبان 1394 01:41 ب.ظ
سلام بر همه دوستان
دوستان مشکل جامعه ما بی سواد پروری هست !! این مسئله تو رشته هایی مثل مدیریت شاید خودشو نشون نده اما گور رشته روانشناسی بالین را میکنه چون مردم مستقیما با روانشناسا سرکار دارن / وقتی ببیند که روانشناس خودشو نمیتونه اداره کنه و هیچی از دستش برنمیاد چه فکری در مورد رشته باارزش روانشناسی خصوصا روانشناسی بالینی خواهند کرد / چرا هر کی از جاش بلند میشه در طول دو سال مدرک روانشناسی بالین را با صرف پول اما بدون تلاش و زحمت بگیره
جمعه 15 آبان 1394 01:41 ب.ظ
دوستان به نظرتون کجایی این دنیاا با چهار سال روانشناسی خوندن کار درمانی میکنن!!!
شما میتونید از اساتیدتون راهی که طی کردن رو بپرسید اونوقت میفهمید چطور درمانگر شدند!!
جمعه 15 آبان 1394 01:36 ب.ظ
فقط مشکل وزارت علوم نیست / دانشگاه ازاد تور خودشو بعد بی سواد پروری در دوره کارشناسی حالا برای ارشد پهن کرده و هر سال هر واحد دانشگاه ازاد 80 نفر ارشد روانشناسی بالینی میده بیرون که حتی کتاب هم نمیخونند و چتد جزوه / جامعه این همه روانشناس بالین بی سواد را میخواد چیکار کنه
جمعه 15 آبان 1394 01:33 ب.ظ
دوست من / وقتی من چهار سال روانشناسی بالین خوندم اما حتی از کنار بیمارستان هم رد نشدم من فردا میخوام چطوری کاری درمانی انجام بدم وقتی از نزدیک حتی بمار ندیدم و فقط چتا کتاب و جزوه خوندم / دوست من بنده هم دانشجوی وزارت علوم هستم به قران فقط به خاطر عشقی که به روانشناسی دارم میگم بایداین رشته از وزارت علوم برداشته بشه وگرنه رفتگر از روانشاس بالنی تو جامعه با ارزش تر خواهد بود
جمعه 15 آبان 1394 01:32 ب.ظ
فک کنم فقط باید سکوت کرد.کری کوری و لالی وحتی خری گرفت .و بهترین تلاش خودمون رو بکنیم و نتیجه رو هم بپذیریم.فقط همین......
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30